banner23

banner26

banner24

banner25

Almanya'dan donanmaya 2,1 milyar euroluk yatırım

Alman Federal Meclisi Bütçe Komitesi, alman donanması için yeni bütçe çıkardı. Alman ordusuna yatırımlarını artırmayı hedefleyen Alman Federal Meclisinin raporunda, donanma için ayrılmış mühimmat ve eş güdümlü füzeler yer alıyor. Sözleşme toplam 2,1 milyar avro tutarında olduğu açıklandı.

SAVUNMA SANAYİİ 13.09.2020, 13:16
Almanya'dan donanmaya 2,1 milyar euroluk yatırım
banner34

Alman Federal Meclisi'nin bütçe komitesi, Alman donanması için yeni hazırladığı bütçe çalışmasını tamamladı. Hava Kuvvetleri'ne 2.1 milyar euro tutarında yatırım yapılması planlanan proje ile, yeni hassas mühimmat ve yine donanma için diğer güdümlü füzelerden tedarik edilmesi planlanıyor. Proje 9 Eylül 2020'de Alman Federal Meclisi bütçe komitesi tarafından onaylandı. 

Korvetler için daha fazla güdümlü füze

Alman Hava Kuvvetleri ve Donanması için önemli bir rol oynayan bu sözleşme ile, K130 sınıfı korvetler ile deniz ve kara hedefleriyle savaşmak için kullanılabilecek ek güdümlü füzeler listesinin ilk sıralarında yer alıyor. 'RBS15 Mk3' tipi ek güdümlü füzeler, korvetlerin yeteneklerini tespit etmek için operasyonel açıdan aktif bir rol oynuyor. Füzelerin alımı için gerekli girişimlerin meclis onayından tekrar geçmesi gerekiyor. Bütçenin öncelikli olarak, Hava Kuvvetleri için kullanılacağı ve bu alımların tamamlanmasından sonra, Kara Kuvvetleri için çalışmaların sürdürüleceği açıklandı. Alım işlemlerinin önümüzdeki günlerde, meclis onayına sunulması planlanıyor.

25°
parçalı bulutlu