banner23

banner26

banner24

banner25

Anti-Jam GNSS sistemi faaliyete geçiyor

Anti-Jam GNSS sistemi, Barbaros Hayrettin Paşa gemisinde kullanılmaya başlandı.

SAVUNMA SANAYİİ 09.11.2020, 15:13
Anti-Jam GNSS sistemi faaliyete geçiyor
banner34

TÜBİTAK SAGE ve TUALCOM’un iş birliği yaparak savunma sanayiine kazandırdıkları Anti-Jam GNSS sistemi, Barbaros Hayrettin Paşa gemisinde kullanılmaya başlandı.

SAHA İstanbul firmalarından biri olan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın “teknogirişim” desteğiyle kurulan TUALCOM savunma sanayiinde önemli adımlar atmaya devam ediyor.

SAHA İstanbul resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “SAHA İstanbul firmalarımızdan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın teknogirişim desteğiyle kurulan TUALCOM’un TÜBİTAK SAGE ile geliştirdiği Anti-Jam GNSS sistemi Barbaros Hayrettin Paşa gemimiz ile Mavi Vatanımızda kullanıma girdi.” ifadelerine yer verildi.

Dünyanın en küçük Anti-Jam GNSS sistemlerinden birini hayata geçiren TÜBİTAK SAGE ve TUALCOMM, Anti-Jam GNSS ürünü ile mini-mikro insansız hava araçları ve küçük silah sistemlerini, elektronik karıştırmaya daha dayanıklı hale getiriyor.

Sistem, GPS, Glonass, Galileo, Beidou bantlarında faaliyet gösterebiliyor.

100 gram ağırlığa sahip sistem aynı zamanda 7x7x2 cm boyutu ile öne çıkıyor. Anti-Jam GNSS dünyadaki diğer rakiplerinden üstün bir sistem olarak görülüyor.

TÜBİTAK SAGE ve TUALCOM tarafından geliştirilen sistem ile platformlar tarafından gönderilen sinyaller karıştırmaya dayanıklı hale geliyor.

TUALCOM

TUALCOM yazılım tabanlı radyo konusundaki teknik tecrübesini seyrüsefer sistemleri alanında da kullanarak dar alanlarda kullanılabilecek en küçük GNSS alıcıyı geliştirdi. Bunun yanı sıra gömülü alıcıya sahip karıştırmaya dayanıklı CRPA sistemini ürün gamında sunuyor. TUALCOM navigasyon sistemleri için jamming spoofing, anti-jamming ve anti-spoofing konularında projeler yürütüyor.

29°
açık