banner23

banner24

Armata tankı dış pazara açılıyor

Rosoboroneksport üretimi yeni nesil T-14 Armata tankı, Koalitsiya-SV obüsü ve Uralvagonzavod'un bazı araç modelleri dünya pazarına açılacak.

SAVUNMA SANAYİİ 17.08.2022, 09:42
Armata tankı dış pazara açılıyor
banner46

Batı'yı karşısına alarak Ukrayna'yı topraklarına katmak isteyen Rusya, savaşın gölgesinde dünya pazarına açılıyor.

Sputnik Türkiye'nin haberine göre Rus savunma şirketlerinden Rosoboroneksport'un en son üretimi olan yeni nesil T-14 Armata tankı ve Koalitsiya-SV obüsleri dış pazarlara açılıyor 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Rosoboroneksport Genel Müdürü Aleksandr Miheyev, T-14 Armata tankı ve Koalitsiya-SV obüslerini dış pazarlara çıkarmayı planladığını duyurdu.

2S35 Koalitsiya-SV - Vikipedi

Dünya pazarına çıkacak ürünler arasında ayrıca 2S43 Malva, 155 mm’lik Msta-S ve 152 mm’lik Koalitsiya-SV kundağı motorlu obüsleri, kendinden güdümlü 2S40 Floks topu ve kendinden güdümlü Drok havan topu gibi gelecek vaat eden modeller de bulunuyor.

Rosoboroneksport dün Army-2022 forumu kapsamında Uralvagonzavod ile şirketin ürün ve hizmetlerini 2022-2025 döneminde dış pazara taşımaya yönelik ortak faaliyet programı imzaladı.

Resim

T-14 Armata tankında döner taret (insansız kule) ve mühimmat bölümünden ayrı personel zırhlı kapsülü gibi benzeri görülmemiş tasarım çözümleri kullanıldı. Tank ayrıca güçlü bir top ve otomatik doldurma sistemine sahip uzaktan kumandalı silah modülü ile donatıldı; taret ve gövdenin etrafında ise tehditleri izleme, hedefleme ve tespit etme amaçlı optik cihazlar bulunuyor.

banner34
20°
parçalı az bulutlu