banner23

banner24

ASELSAN ADOP-2000'in son teslimatı gerçekleşti

ADOP-2000 Projesi 2. Yaygınlaştırma Sözleşmesi kapsamında gerçekleştirilen dördüncü ve son teslimatın muayene ve kabul faaliyetleri, sistemlerin fonksiyon kriterlerinin neticelenmesi ile birlikte tamamlandı.

SAVUNMA SANAYİİ 01.09.2021, 17:20
ASELSAN ADOP-2000'in son teslimatı gerçekleşti
banner46

Türk savunma sanayiinin öncü şirketlerinden ASELSAN, yürüttüğü çalışmalarla Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gücüne güç katmaya devam ediyor.

SavunmaSanayiST.com sitesinin haberine göre, kolordu düzeyindeki en üst komuta merkezlerinden, manevra birliklerindeki silah ve ileri gözetleyici unsurlarına kadar tüm ateş destek fonksiyonlarının taktik ve teknik ateş idaresini tek çatı altında birleştiren ADOP sisteminin son teslimatı tamamlandı. ASELSAN üretimi ADOP sistemi, Türk topçusunun zorlu saha koşullarındaki en büyük destekçisi olmayı sürdürüyor.

Sistem, muharebe sahasında bir kolordunun gereksinim duyduğu ateş desteğinin muharebedeki diğer fonksiyon sahaları ile bütünleşmiş biçimde en ideal, en ekonomik, en güvenli ve en kısa zamanda karşılanmasını, bu bağlamda ateş destek unsurları ile hedef tespit ve teşhis sistemlerinin taktik ve teknik açılardan uyumlu hale gelmesini sağlıyor. Sistem; topçu, havan ve roket silahlarının muharebe sahasındaki etkinliğini, verimliliğini ve ateş gücünü dikkate değer ölçüde artırdı.

ASELSAN ADOP-2000

ADOP-2000, ASELSAN’ın ateş destek ürün ailesinden sistemlerin bir araya getirilmesi ile oluşturulan bir sistemleri bütünüdür. ADOP-2000 muharebe sahasında hedef tespit, ateş desteğinin komuta, kontrol ve teknik ateş idare fonksiyonlarının otomasyonunu, ateş desteğinin diğer muharebe sahası fonksiyonel alanları ile tam bir uyum içinde uygulanmasını sağlar. 

Atel destek sistemi ADOP-2000, komutanın uygun hedefi uygun zamanda uygun silah sistemi ve uygun mühimmat ile ateş altına almak için gerekli planları yapmasını, uygulamasını, muharebe sahasındaki ateş destek unsurlarının azami etkinlikle kullanılmasını sağlayan bir C4I sistemidir.

banner34
18°
az bulutlu