banner23

banner24

ASELSAN imzalı Göker göreve hazır

ASELSAN tarafından hava ve kara savunması görevleri için geliştirilen Göker 35 mm Çok Maksatlı Silah Sistemi göreve hazır.

SAVUNMA SANAYİİ 01.02.2022, 13:47
ASELSAN imzalı Göker göreve hazır

Türk savunma sanayii şirketleri Mehmetçiğin havada ve karadaki operasyonları için özgün çözümler geliştirmeye devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre ASELSAN, bir süre boyunca üzerinde çalıştığı Göker 35 mm Çok Maksatlı Silah Sistemi ile atış testleri gerçekleştirdi.

Milli Savunma Bakanlığı Karapınar Atış Alanı'nda tamamlanan Göker'in işletme testleri ve kabiliyet gösterim atışları başarıyla tamamlandı.

Mini/mikro İHA sınıfında yer alan ve oldukça küçük ve zorlu hedefleri beklenenin çok üzerinde menzillerde imha etmeyi başaran Göker, karadaki hedeflere karşı da oldukça uzun menzillere kadar etkin olduğunu yapılan testlerle ispatlarak göreve hazır olduğunu gösterdi.

Göker 35 mm Çok Maksatlı Silah Sistemi 

GÖKER, sabit tesis ve sınır bölgelerinde konuşlanmak üzere, güncel çok alçak irtifa hava ve kara savunma ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanan 35mm Tek Namlulu Silah Sistemidir. 35mm Parçacıklı Mühimmat’ın (ATOM) güç çarpanı olarak kullanımı ile çok alçak irtifa hava hedefleri (Küçük-Mini İHA’lar, helikopterler) ve kara hedeflerine yüksek etkinlik kapasitesine sahiptir.

GÖKER; bağımsız elektro-optik gözetleme sistemi, uzaktan komuta yeteneği, şeritsiz mühimmat besleme mekanizması ve esnek sensör entegrasyon altyapısı sayesinde bütüncül ve maliyet etkin bir sistem çözümü oluşturmaktadır.

banner34