banner23

banner26

banner24

banner25

ASELSAN'ın elektronik harp sistemleri Londra'da

ASELSAN, aviyonik modernizasyon ve elektronik harp çözümlerini International Military Helicopter Konferansı’nda sergileyecek.

SAVUNMA SANAYİİ 08.02.2022, 11:20
ASELSAN'ın elektronik harp sistemleri Londra'da
banner34

ASELSAN tarafından yerli ve özgün olarak geliştirilen aviyonik modernizasyon ve elektronik harp çözümleri Londra’da düzenlenecek International Military Helicopter Konferansı’nda dünyaya sunulacak.

15-17 Şubat tarihlerinden Londra’da gerçekleştirilecek konferansa dünyanın en önemli savunma sanayii şirketleri katılacak.

Konferansa ASELSAN’ın da katılacağı ASELSAN resmi sosyal medya hesapları üzerinden duyuruldu.

ASELSAN resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada,

“ASELSAN, aviyonik modernizasyon ve elektronik harp çözümlerini International Military Helicopter Konferansı’nda sunuyor.” ifadelerine yer verildi.

Türk savunma sanayiinin özellikle son dönemde yakalamış olduğu önemli ihracat başarıları da şirketlerin bu tip uluslararası konferans ve fuarlardaki varlığını güçlendiriyor.

Uluslararası pazarda ürünlerini sergilemek isteyen firmaların International Military Helicopter Konferansı gibi organizasyonlarda yerini alıyor olması, Türk savunma sanayiinin Pazar hakimiyetini de perçinliyor.

ASELSAN Elektronik Harp Sistemleri

​​Elektromanyetik spektrum, harp sahasına ait pek çok taktik ve stratejik bilgiyi barındırıyor. Günümüzün harp konseptinde, elektronik harp sistemleri, en son teknolojiye sahip almaç, işlemci ve anten birimleri ve kullanım özellikleri ile kusursuz çözümler sunuyor.

ASELSAN harp sahasında kullanılabilecek pek çok Elektronik Destek (ED) ve Elektronik Taarruz (ET) Sistem çözümlerine sahip.

ASELSAN sahip olduğu yüksek teknolojisiyle aşağıda sunulan Elektronik Harp Sistemleri'nin tasarım ve entegrasyonunu gerçekleştiriyor;

  • Elektronik İstihbarat (ELINT)
  • Muhabere İstihbarat (COMINT)
  • Radar Elektronik Destek
  • Muhabere Elektronik Destek
  • Radar Elektronik Taarruz
  • Muhabere Elektronik Taarruz
  • Önleyici Elektronik Harp
  • Countering Improvised Explosive Devices (C-IED)
30°
açık