banner23

banner24

ASELSAN ve TRTEST arasında iş birliği yapıldı

ASELSAN'ın geliştirdiği sistemlerin test edilmesi ve doğrulanması için TRTEST'in hizmetlerinden faydalanmak üzere ASELSAN ve TRTEST arasında bir protokol imzalandı.

SAVUNMA SANAYİİ 28.02.2021, 10:54
ASELSAN ve TRTEST arasında iş birliği yapıldı
banner34

ASELSAN tarafından milli ve yerli olarak geliştirilen sistemlerde kullanılan bileşenlerin test ve doğrulama faaliyetlerinde TRTEST'in hizmetlerinden faydalanacak. İş birliği ile ilgili protokol ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün ile TRTEST Genel Müdürü Bilal Aktaş arasında imzalandı.

ASELSAN ve TRTEST arasındaki iş birliği; ASELSAN tarafından hâlihazırda yürütülen millileştirme ve yerlileştirme faaliyetleri kapsamında geliştirilen ürünlerin TRTEST tarafından test ve sertifikasyon faaliyetlerinin yürütülmesini amaçlıyor.

İş birliği ile;

· ASELSAN tarafından belirlenen ürünlere ilişkin olarak gerekliklere ve isterlere uygun olarak TRTEST tarafından test prosedürleri oluşturulacak.

· TRTTEST tarafından hazırlanan ve ASELSAN tarafından onaylanan test prosedürlerine uygun olarak test faaliyetlerinin TRTEST tarafından ifa edilecek ve raporlanacak.

· Ürünlerin ASELSAN ve/veya üçüncü taraflarca önceden yapılmış testlerine ait raporların TRTEST tarafından incelemesi, değerlendirmesi, kontrolü ve/veya doğrulanması hizmeti verilecek.

· Testleri geçerli olan ürünlere ilişkin TRTEST tarafından ürün uygunluk sertifikası verilecek.

25°
parçalı az bulutlu