banner23

banner24

ASELSAN'dan 13,3 milyon dolar değerinde ihracat

ASELSAN, uluslararası bir müşterisi ile yazılım tabanlı telsizlerin ihracatı kapsamında toplam bedeli 13,3 milyon dolar tutarında bir yurt dışı satış sözleşmesi imzaladı.

SAVUNMA SANAYİİ 02.07.2021, 16:49
ASELSAN'dan 13,3 milyon dolar değerinde ihracat
banner46

Türk savunma sanayiinin öncü şirketlerinden ASELSAN, yeni bir uluslarası ihracat sözleşmesine imza attı.

Kamu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan sözleşmede ASELSAN'ın uluslararası bir müşterisi ile 13,3 milyon dolar değerinde bir sözleşme imzaladığı açıklandı.

KAP üzerinden yapılan açıklamada, "ASELSAN ile uluslararası bir müşterisi arasında; yazılım tabanlı telsizlerin ihracatı ile ilgili olarak, toplam bedeli 13.319.359,- ABD Doları tutarında bir yurt dışı satış sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2021-2022 yıllarında gerçekleştirilecektir." ifadeleri kullanıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda bulunan açıklamanın üst tarafında yer alan Yeni İş İlişkisinin Ortaklık Faaliyetlerine Etkisi kategorisinde de "Şirketin cirosunu olumlu etkileyecektir." ifadesi dikkatleri çekti.

ASELSAN da gerçekleştirdiği ihracatı resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu.

ASELSAN tarafından yapılan paylaşımda, "Aselsan ile uluslararası bir müşterisi arasında yazılım tabanlı telsizlerin ihracatı kapsamında toplam bedeli 13.3M ABD Doları tutarında bir yurt dışı satış sözleşmesi imzalandı." ifadeleri kullanıldı.

banner34
16°
açık