banner23

banner26

banner24

banner25

BAE, 3 adet açık deniz karakol gemisi tedarik edecek

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Abu Dhabi Ship Building'den (ADSB), Falaj sınıfı 3 açık deniz karakol gemisi tedarik edecek.

SAVUNMA SANAYİİ 18.05.2021, 20:07
BAE, 3 adet açık deniz karakol gemisi tedarik edecek
banner34

BAE, donanmasını farklı gemi tipleri ile güçlendirmeye devam ediyor.

Naval News'in haberine göre Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Donanması ve Abu Dhabi Ship Building (ADSB), Falaj sınıfı 3 açık deniz karakol gemisinin tedarik edilmesi konusunda 3,5 milyar dirhemlik (950 milyon dolar) anlaşma imzaladı. Falaj 3 sınıfı açık deniz karakol gemileri ADSB'nin şu ana kadar aldığı en büyük sipariş olarak kayıtlara geçti.

Anlaşma sonrası konuşan ADSB CEO'su David Massey gemilerin BAE'nin başkenti Abu Dabi inşa edileceğini vurgulayarak, ''BAE bizim için kilit paydaşlardan biri haline geldi. Bu anlaşma ile beraber BAE Donanması'na en doğru ürünleri tedarik edeceğiz. Gemi portföyümüzü genişletmeyi ve geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz.'' ifadelerini kullandı.

ADSB daha önce BAE Donanması için Baynunan sınıfı korvetlerin insaşını tamamlamış ve 2017 sonu itibariyle teslim etmişti. Genel olarak korvetler, açık deniz karakol gemileri ve hızlı devriye botları ihraç eden şirket, müşterilerine bakım-onarım desteği de sağlıyor.

EDGE Platforms & Systems'in bir parçası olan Abu Dhabi Ship Building (ADSB), aynı zamanda dünyanın en büyük 25 askeri tedarikçisi arasında yer alıyor. 

22°
parçalı az bulutlu