banner23

banner26

banner24

banner25

BAE Hava Kuvvetleri ve GAL arasında 3 milyar dolarlık anlaşma

EDGE Group'un yan kurulu olan GAL ve Birleşik Arap Emirlikleri Hava Kuvvetleri (UAEAF), uçakların ve hava savunma sistemlerinin bakım ve onarımı konusunda 11 milyar dolarlık anlaşma imzaladı.

SAVUNMA SANAYİİ 23.11.2021, 13:04
BAE Hava Kuvvetleri ve GAL arasında 3 milyar dolarlık anlaşma
banner34

Anlaşmaya göre GAL, Birleşik Arap Emirlikleri Hava Kuvvetleri (UAEAF) uçaklarına ve hava savunma sistemlerinin, bakım, onarım ve revizyonuna yönelik hizmetler sağlayacak.

Defense News'in haberine göre EDGE Group'un yan kurulu olan GAL ayrıca 2019 Dubai Air Show'un düzenlendiği ve 35 fazla sabit-döner kanatlı uçak tipine bakım sağlanan Al Ain hava üssü ve tesisinin de modernizasyonunu tamamlayarak, bir sonraki fuarlara hazırlayacak. 

EDGE Operasyonlar Bölümü Başkanı ve Genel Müdürü Khalid Al Breiki konuyla ilgili olarak, ''Bu anlaşma GAL'in süregelen büyümesinin ve karmaşık bakım-onarım sisteminin gereksinimlerini karşılamaya yönelik önemli bir adımdır.'' ifadelerini kullandı.

EDGE'nin diğer bir yan kuruluşu olan AMMROC ise Birleşik Arap Emirlikleri Hava Kuvvetleri (UAEAF) uçaklarına ait motorların bakım hizmetini sağlayacak.

AMMROC'den yapılan açıklamada, ''Çözümlemelerimiz müşterilerimize en iyi katma değerleri sağlayarak, sınıfında en ön sıraya taşıyor.'' vurgusu yapıldı.

11°
parçalı bulutlu