banner23

banner24

BAE ve Tawazun arasında ''Muharebe Yönetim Sistemi'' anlaşması

Dubai merkezli Tawazun Ekonomik Konseyi (Tawazun) ve BAE Donanması ve Sahil Güvenlik Komutanlığı, ''Ulusal Muharabe Yönetim Sistemi (NCMS)'' geliştirmek için ortak proje başlattı.

SAVUNMA SANAYİİ 24.12.2021, 16:46
BAE ve Tawazun arasında ''Muharebe Yönetim Sistemi'' anlaşması

Tawazun'un Baş Ekonomik Kalkınma Sorumlusu Matar Ali Romaithi projenin, Tawazun'un savunma ve güvenlik endüstrisini etkinleştireceğini ve BAE Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonel gereksinimlerine yanıt verebilecek bir vizyon çevresinde başlatıldığını belirtti.

Al Defaiye'nin haberine göre proje ile beraber ''Ulusal Muharabe Yönetim Sistemi'nin (NCMS)'' hem maliyeti düşecek hem de Tawazun ile savunma sanayii şirketlerini bir araya getirecek.

Matar Ali Romaithi ayrıca Stratejik Kalkınma Fonu Şirketi olan Marakeb Technologies LLC'nin, dört yıllık kalkınma programı için henüz belirlenmemiş uluslararası tedarikçinin yanı sıra ortak geliştirme ortağı olarak seçildiğini de ifade etti.

Tawazun, Ulusal Muharabe Yönetim Sistemi için ayrıca Avrupalı birkaç büyük şirketle de istişare ediyor.

21 Aralık'ta BAE Sanayi ve İleri Teknoloji Bakanlığı (MoIAT) ve Dubai merkezli Tawazun Ekonomik Konseyi (Tawazun), savunma ve güvenlik konularında iş birliği anlaşması imzalamıştı.

1992'de Birleşik Arap Emirlikleri'nde faaliyetlerine başlayan Tawazun, 12 sektörde ve 111'den fazla şirket ve yatırım aracının oluşmasına katkılarda bulundu.

banner34