banner23

banner26

banner24

Bahreyn ve Tawazun, savunma sanayiinde iş birliğini arttıracak

Bahreyn Savunma Kuvvetleri (BDF) ve BAE'li Tawazun Ekonomik Konseyi (Tawazun), savunma sanayii konularında iş birliğini arttırmak amacı ile mutabakat zaptı imzaladı.

SAVUNMA SANAYİİ 08.12.2021, 11:57
Bahreyn ve Tawazun, savunma sanayiinde iş birliğini arttıracak
banner34

İmza törenine Bahreyn Ulaştırma ve Telekomünikasyon Bakanı Kamal bin Ahmed Muhammed, Bahreyn Savunma Bakanlığı Müsteşarı Matar Salem Al Dhaheri ve Tawazun İcra Kurulu Başkanı Tareq Abdulraheem Al Hosani katıldı.

Al Defaiye'nin haberine göre mutabakat zaptı kapsamında Tawazun ve Bahreyn Savunma Kuvvetleri, savunma ve güvenlik endüstrisinin stratejik hedefleriyle uyumlu sinerjiler oluşturmak ve iki ülkede endüstriyel katılım programlarının uygulanmasına ilişkin programların uygulanması konusunda ortak bir mekanizma geliştirecek.

İki taraf ayrıca tedarik zinciri ve Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) alanlarında daha yakından çalışarak, belirli aralıklarda çeşitli forumlar düzenleyecek.

Konuyla ilgili olarak Tawazun'da Ekonomik Kalkınmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Matar Ali Al Romaithi, ''Ofset programlarının uygulanmasına ilişkin uzmanlık ve bilgi birikimini paylaşmak için birlikte çalışacağız. Ortak uygulamalarımızı ve kültürümüzü paylaşma fırsatını ve BDF'deki kardeşlerimizle Bahreyn Krallığı'ndaki sürdürülebilir ekonomik kalkınmaya katkılarını genişletme fırsatını gururla karşılıyoruz. Biz de onların bu alandaki deneyimlerinden yararlanmaktan memnuniyet duyuyoruz.'' ifadelerini kullandı.

1992'de Birleşik Arap Emirlikleri'nde faaliyetlerine başlayan Tawazun, 12 sektörde ve 111'den fazla şirket ve yatırım aracının oluşmasına katkılarda bulundu.

28°
açık