banner23

banner26

banner24

Bakan Akar'dan HAVELSAN ziyareti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde TSK Komuta Kademesi ile HAVELSAN ziyaretinde bulundu.

SAVUNMA SANAYİİ 27.02.2021, 14:59
Bakan Akar'dan HAVELSAN ziyareti
banner34

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar; Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ve Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ile birlikte HAVELSAN’ı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Bakan Akar'ın ziyaret sırasında yaptığı incelemelere ilişkin bilgi verildi ve "HAVELSAN’daki simülatörleri inceleyen Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Hasan Küçükakyüz ile tam uçuş simülatörünü test ederek İstanbul üzerinde kısa bir uçuş gerçekleştirdi." ifadeleri kullanıldı.

Bakan Akar, HAVELSAN’daki incelemeleri sırasında keskin nişancı simülatörünü de test etti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 450 metre uzaklıktaki bir hedefi tek atışta tam isabet vurdu.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde TSK Komuta Kademesi ile HAVELSAN bünyesinde devam eden pek çok önemli projeyi inceleyerek son duruma ilişkin bilgi aldı. 

Ziyareti sırasında muhtelif testler gerçekleştiren Bakan Akar, tamamlanan ve devam eden projelere ilişkin kapsamlı brifing aldı. Bakan Akar toplantıda yerli savunma sanayiinin önemine dikkat çeken bir konuşma yaptı.

26°
az bulutlu