banner23

banner26

banner24

banner25

Bangladeş’e ihraç edilen Türk ÇNRA’larına telsiz teslimatı

ROKETSAN tarafından yerli ve milli imkânlarla geliştirilerek Bangladeş Silahlı Kuvvetleri’ne ihraç edilen ÇNRA’lara telsiz teslimatları sağlandı.

SAVUNMA SANAYİİ 11.05.2021, 13:44
Bangladeş’e ihraç edilen Türk ÇNRA’larına telsiz teslimatı
banner34

ROKETSAN, Bangladeş Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik savunma sanayii ürünleri tedarikini hız kesmeden sürdürmeye devam ediyor.  

Defence Türk’ün ASELSAN’ın 2020 yılı Faaliyet Raporu'nu dayanak gösterdiği haberine göre, Bangladeş Silahlı Kuvvetleri’nin kullanımı için ROKETSAN tarafından tasarlanan Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) araçları için gerekli olan telsizlerin teslimatları tamamlandı.

ÇNRA sistemlerinin Bangladeş ordusuna tedarik süreci ise hala devam ediyor. ROKETSAN, Bangladeş ordusu için ÇNRA’lara ek olarak TRG-300 KAPLAN çok namlulu satıhtan satha füzeleri tedarik ediyor.

Çok Namlulu Roketatar Sistemi

ÇNRA Sistemi gece, gündüz her türlü hava ve arazi koşulunda, yüksek öncelikli hedeflere kaşı manevra birliklerine yoğun ve etkili ateş desteği sağlayan bir silah sistemidir. ÇNRA bataryası; komuta kontrol aracı, mühimmat ikmal aracı, meteoroloji aracı, bakım onarım aracı ve diğer gerekli yardımcı görev araçlarından oluşmaktadır.

22°
açık