banner23

banner24

BİLSA'dan Milli Teknoloji Hamlesi'ne büyük katkı

SAHA İstanbul üyesi ve Türkiye’nin tek MIM tesisine sahip firması olan BİLSA Savunma Teknolojileri A.Ş., önceden yurt dışından ithal edilen ve stratejik öneme sahip olan ateşli silah parçalarını ve medikal parçaları MIM teknolojisi ile artık Türkiye'de üretmeye başladı.

SAVUNMA SANAYİİ 18.10.2021, 12:28
BİLSA'dan Milli Teknoloji Hamlesi'ne büyük katkı
banner46

1993 yılında İstanbul’da kalıphane olarak kurulan ve zamanla Türkiye'nin tek MIM tesisine sahip olan BİLSA Savunma Teknolojileri A.Ş., Milli Teknoloji Hamlesi'ne devrim niteliğinde bir katkıda bulundu.

Karmaşık ve zor parçaların hassasiyet ve incelikler gözetilerek çok sayıda üretilebildiği MIM teknolojisi, bilinen üretim yöntemlerine göre çeşitli üstün özellikler sunuyor. MIM teknolojisi; yüksek düzey kalitesi, kısaltılmış üretim süresi, üstün mekanik özellikleri, seri imalata yatkın proses, malzeme ve  operasyon tasarrufu ve dar ölçü toleranslarını karşılayabilme kabiliyeti ile Millli Teknoloji Hamlesi'ne büyük fayda sağlayacak.

MIM teknolojisi ile stratejik öneme sahip sektörlerde kullanılan parçalar yerli ve millî imkanlarla üretilirken endüstride yeni bir dönemin kapısı da aralanmış olacak.

SAHA EXPO'nun resmî Twitter hesabı üzerinden konu ile ilgili yapılan paylaşımda, "SAHA İstanbul üyesi ve aynı zamanda Türkiye’nin tek MIM tesisine sahip firması BİLSA Savunma Teknolojileri A.Ş.'den Milli Teknoloji Hamlesi'ne devrim niteliğinde katkı!" ifadelerine yer verildi.

MIM teknolojisi ile üretilen parçalar; savunma, otomotiv, elektrik, tekstil, ev aletleri ve medical alanda kullanılacak.

banner34
16°
açık