banner23

banner26

banner24

banner25

Boeing’den TUSAŞ’a kalite ve teslimat ödülü

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), son bir yıldaki teslimat ve kalite performansı ile ‘’Boeing Premier Bidder Programına’’ katılım hakkı elde etti.

SAVUNMA SANAYİİ 24.06.2021, 15:11
Boeing’den TUSAŞ’a kalite ve teslimat ödülü
banner34

Türkiye’nin savunma ve havacılıktaki öncü firmalarından olan TUSAŞ, stratejik ortağı, Amerikan savunma ve havacılık şirketi Boeing tarafından ödüle layık görüldü.

TUSAŞ tarafından yapılan açıklamada, Boeing projelerinde son 1 yıldır teslimat ve kalite performansını uluslararası boyutta kanıtlayan şirketin, bir süredir yakın iş birliği içinde olduğu ve stratejik ortağı Boeing tarafından yeni bir ödüle layık görüldüğü ifade edildi.

TUSAŞ'ın, 2020 yılında Boeing-787 Elevator, Cargo Barrier ve Horizontal Leading Edge başta olmak üzere Boeing projelerindeki yüzde 100 kalite ve teslimat performansı şirket tarafından "Gold Skor" olarak ilan edilmişti. 2021 yılında da "Gold" teslimat ve kalite performansı ile devam ederek başarılı performansını sürdüren TUSAŞ, "Boeing Premier Bidder Programı" ile yeni bir ödülün daha sahibi oldu. 

Konuya ilişkin olarak TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, ‘’Programa dahil olabilmek Boeing ile olan iş birliğimizi çok özel bir konuma getiriyor. Güven, teslimat ve hıza dayalı olarak yıllardır stratejik ortağımız olan Boeing'den bu denli önemli bir ödül almak bizleri bir kez daha gururlandırdı. Ürünlerimizi son teknolojik kalitede üreterek ve teslimatlarımızı zamanında gerçekleştirerek çalışmalarımıza devam edeceğiz.’’ ifadelerini kullandı.

TUSAŞ, katılım sağlamaya hak kazandığı bu program ile uluslararası yeni iş birlikleri kurmada önemli bir referans noktası daha elde etmiş oldu.

23°
açık