banner23

banner26

banner24

CEVHER ve KEHRİBAR projeleri için imzalar atıldı

SSB öncülüğünde ve TÜBİTAK MAM liderliğinde CEVHER ve KEHRİBAR projeleri için imzalar atıldı.

SAVUNMA SANAYİİ 19.02.2021, 19:29
CEVHER ve KEHRİBAR projeleri için imzalar atıldı
banner34

SSB öncülüğünde ve TÜBİTAK liderliğinde Türkiye için stratejik ve kritik ihtiyaçlarına yönelik teknoloji geliştirilmeye devam ediliyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde başlatılan Ar-Ge projeleri için gerçekleşen törende, ilk imza TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI), TÜBİTAK MAM ve Meta Nikel A.Ş. iş birliğinde “Havacılık Motor Malzemeleri Geliştirilmesi Programı FAZ-1(CEVHER)” projesinde imzalar atıldı.

İkinci imza ise TÜBİTAK MAM ve Şişecam iş birliğinde “İnce ve Hafif Balistik Dayanımlı Cam Sistemi (KEHRİBAR)” projesi için atıldı.

Anlaşmalar TÜBİTAK'ın resmi sosyal medya hesapları üzerinden duyuruldu.

TÜBİTAK resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde başlatılan Ar-Ge projeleri için gerçekleşen törende, ilk imza TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI), TÜBİTAK MAM ve Meta Nikel A.Ş. iş birliğinde “Havacılık Motor Malzemeleri Geliştirilmesi Programı FAZ-1(CEVHER)” projesinde attık.” ifadeleri kullanıldı.

Paylaşımın devamda, “İkinci imzamızı ise TÜBİTAK MAM ve Şişecam iş birliğinde 'İnce ve Hafif Balistik Dayanımlı Cam Sistemi (KEHRİBAR)' projesinde attık. Ülkemizin stratejik ve kritik ihtiyaçlarına yönelik teknoloji geliştirmeye devam ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

29°
açık