banner23

banner26

banner24

banner25

Cezayir Donanması'na yeni mayın tarama gemisi

Intermarine İtalyan Tersanesi, El Kasseh 2 mayın tarama gemisini Cezayir Donanması'na teslim etti.

SAVUNMA SANAYİİ 21.08.2020, 16:37
Cezayir Donanması'na yeni mayın tarama gemisi
banner34

Intermarine tarafından yayımlanan basın açıklamasına göre, Temmuz 2020’de Immsi SpA endüstriyel grubuna bağlı olan Intermarine İtalyan Tersanesi; Akdeniz’de faaliyet gösteren Cezayir Donanması'na mayın tarama gemisi teslim etti. Gemi en yüksek kalite standartlarına sahip olduğu biliniyor.

Donanma açık kaynaklarınının bilgilerine göre Cezayir, 2014 yılının sonlarında ikinci bir seçenekle birlikte ilk mayına karşı önlem gemisini sipariş etti. Cezayir Ulusal Donanması, ilk mayına karşı önlem gemisi El Kasseh 1’i 30 Eylül 2017’de hizmete aldı.

Donanma askeri kaynaklarına göre El Kasseh 2, Finlandiya Donanması için üretilen Katanpää sınıfı gemilere dayanıyor. Katanpää sınıfı mayına karşı önlem gemileri, Finlandiya Donanması tarafından İtalyan tersanesi Intermarine SpA’ya sipariş edilen üç çok amaçlı mayına karşı önlem gemisi (MCMV) sınıfında yer alıyor.

Intermarine mayın tarama gemisi 52.5 metre uzunluğa ve 10 metre genişliğe sahip ve 13 ile 16 knot arasında azami hız için iki dizel motorla çalışıyor. Gövde de dahil olmak üzere yapı, monokok tek cidarlı yapım tekniği kullanılarak, bu tür projeler için özel olarak geliştirilmiş fiberglas (cam elyafı) kullanılarak inşa edildi.

26°
az bulutlu