banner23

banner24

Çin ordusu, birimleri arasında birleşik eğitimler yapıyor

Çin ordusu, birimleri arasında iş birliği sağlayarak ve birleşik operasyonlar yaparak olası savaş durumuna hazır olmak için eğitim programına başladı.

SAVUNMA SANAYİİ 25.01.2021, 20:46
Çin ordusu, birimleri arasında birleşik eğitimler yapıyor

Çin ordusunun herhangi bir savaşa hazır durumda olabilmek için birleşik operasyonlar yürüttüğü söyleniyor. Çin ordusu, ordu görevlilerini donanma araçlarına ve hava kuvvetleri görevlilerini ordunun roket biriminde görevlendirerek 2021 yılının eğitim programına başladı.

South China Morning Post tarafından yapılan habere göre Çin ordusu, birimleri arasında iş birliği sağlayarak savaşa hazır durumda olmak istiyor. Emekli bir ordu görevlisinin ifadelerine göre bir savaş durumunda modern silahların kullanılması için bir ya da iki servis yeterli olmayacak. Emekli yetkilinin düşüncelerine göre herhangi bir savaş yaşanmayacak olsa bile Çin ordusu kendisini hazır durumda bulundurmalı.

Ordu birimleri arasındaki bölünmenin ordunun birbirine entegre olmasının önünde bir engel olarak bulunduğu ve birimler arasındaki görevlilerin değiştirilmesinin birimlerin birbiri hakkında komuta yapısı, performans, zayıf yanlar ve güçlü yanlar gibi konularda bilgi sahibi olmasını sağlayacağı düşünülüyor.

banner34