banner23

banner24

Çin’in yeni taktiksel aracı seri üretime giriyor

Çin Merkez Televizyonu (China Central Television, CCTV) tarafından yayınlanan bir rapor, üçüncü nesil zırhlı taktiksel araç Dongfeng Mengshi fabrikasının tanıtımını yaparak birkaç yüz adet aracın teslimata hazır olduğunu gösterdi.

SAVUNMA SANAYİİ 05.08.2021, 13:44
Çin’in yeni taktiksel aracı seri üretime giriyor
banner46

Çin, üçüncü nesil Dongfeng Mengshi zırhlı aracının seri üretim sürecini başlatıyor.

Global Times sitesinde yer alan haberde, Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nun personel taşıma ve çeşitli silah sistemleri için mobil platform ihtiyacını karşılamada görev alacak Dongfeng Mengshi zırhlı aracının seri üretime girmesiyle ilgili bilgilere yer verildi. Aracın, mobil platform rolünü üstleneceği silah sistemleri arasında obüs ve roket gibi türlerde silah sistemleri yer alıyor.

Aktarılan bilgiler arasında Dongfeng Mengshi araç ailesinin hudut savunma, barış koruma ve afet yardım faaliyetleri dahil olmak üzere birçok askeri operasyonda bulunduğu yer aldı. Kimliğini gizli tutmayı tercih eden bir askeri uzman Global Times’a verdiği bilgilerde, makineli tüfek veya bombaatar entegrasyonuyla birlikte aracın saldırı operasyonlarında görev alabileceğini ifade etti.

Aracın personel ve mal nakliye işlemlerine ek olarak komuta aracı, kundağı motorlu obüs ve roketatar gibi sistemlere çevrilebileceği ifade edildi.

banner34
16°
açık