banner23

banner26

banner24

banner25

Çin’in yeni tanksavar füzesi tanıtıldı

Çin, zırhlı birliklerle mücadele konusunda daha etkili olacağı öngörülen ve kaideye montelenebilen bir tanksavar füzesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

SAVUNMA SANAYİİ 12.03.2021, 07:56
Çin’in yeni tanksavar füzesi tanıtıldı
banner34

Çin, mobilize birliklerin kullanımına da uygun olarak tasarlanmış yeni nesil tanksavar füzesini tanıttı. Füzenin, Çin Halk Kurtuluş Ordusu (HKO) tarafından kullanılmakta olan anti-tank füzelere kıyasla daha büyük kalibreye sahip olduğu biliniyor.

Global Times sitesinde yer alan haberde füzenin, bir arazi saldırı aracına monte edildiğinde zorlu arazi şartlarında bile yüksek oranda harekât kabiliyetine sahip olabildiği belirtildi.

Söz konusu 3. nesil yerli anti-tank füzesinin, hedef tanklara tepe noktalarından saldırı gerçekleştirerek yok ettiği ifade edildi. Füzenin bu saldırı tekniğindeki temel amacının ise tanklar gibi ağır zırhlı unsurların genelde daha zayıf olan üst bölgelerinden vurarak daha kolay imha etmek olduğu belirtildi. Ancak video görüntülerinden edinilen bu bilgiler haricinde füze hakkında detaylı bilgiler paylaşılmadı.

Yeni füzenin, Çin’in Mengshi serisi araçlarına da monte edilebildiği ve gelecekte seri üretime girip HKO içerisinde yaygın olarak kullanılabileceği aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.  

16°
açık