banner23

banner26

banner24

banner25

ÇNRA monteli VURAN TTZA tedariki gerçekleştirildi

Millî Savunma Bakanlığı Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) monteli VURAN Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA) tedarikinin gerçekleştirildiğini açıkladı.

SAVUNMA SANAYİİ 25.06.2021, 16:25
ÇNRA monteli VURAN TTZA tedariki gerçekleştirildi
banner34

Türk savunma sanayii, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarına uygun, özgün çözümler üretmeye devam ediyor.

107 mm’lik ÇNRA Silah Sistemine yüksek hareket kabiliyeti kazandırılması için deneme maksadıyla 1 adet ÇNRA monteli VURAN Aracı tedarik edildi.

Söz konusu sistem ile intikal veya yer değiştirme faaliyetlerinde yüksek esneklik ve sürat sağlanması hedefleniyor.

Millî Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “107 mm’lik ÇNRA Silah Sistemine yüksek hareket kabiliyeti kazandırılması için deneme maksadıyla 1 adet ÇNRA monteli Vuran Aracı tedarik edilerek birliğine sevk edildi. Söz konusu sistem ile intikal veya yer değiştirme faaliyetlerinde esneklik ve sürat sağlanması hedeflenmektedir.” ifadelerine yer verildi.

ÇNRA monteli VURAN TTZA'nın özellikleri

Sürücü dahil toplam 4 kişilik mürettebatı bünyesinde barındıran VURAN TTZA’ya ÇNRA entegrasyonu ile intikal veya yer değiştirme faaliyetlerinde yüksek esneklik ve sürat sağlandı.

4x4 tekerlek konfigürasyonu, bağımsız süspansiyon, 375 BG motor gücü, mayına karşı koruma ve balistik koruma sistemde mevcut durumda. Ayrıca 60 derece dik ve 30 derece yan olmak üzere meyil tırmanma özelliği bulunuyor.

Sistemin görev ekipmanları arasında ise telsiz, yangın söndürme sistemi, LOW-LİGHT sürüş kamerası, farkındalık kamera sistemi, iç konuşma sistemi, atış kontrol bilgisayarı, zemin metro ölçüm cihazı ve 12 adet mühimmat kapasitesi bulunuyor.

23°
açık