banner23

banner26

banner24

Çorum’da savunma sanayii buluşması

SAHA İstanbul’un organize ettiği, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası'nın desteklediği “Çorum Savunma Sanayi Buluşması” 23 Haziran’da Çorum’da gerçekleşecek.

SAVUNMA SANAYİİ 21.06.2021, 12:31
Çorum’da savunma sanayii buluşması
banner34

Savunma sanayiinin kalbi Çorum’da atacak. Türkiye’nin en büyük kümelenmesi olan SAHA İstanbul önemli işlere imza atamaya devam ediyor. SAHA İstanbul’un organize ettiği programa sektörden birçok önemli isim katılacak.

Çorum sanayisinde savunma sanayiine ilişkin farkındalığı geliştirmek, savunma sanayiine çalışma potansiyeli olan firmalara yön göstermek ve hedef vermek, Çorum sanayicilerini daha yüksek katma değerli ürünler üretmeye teşvik etmek amacıyla, 23 Haziran Çarşamba günü “Çorum Savunma Sanayi Buluşması” programı Çorum Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilecek.

"Sektörün lider firma yöneticileri panellerde konuşacak"

Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panellerde; Çorum Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaran Hıncal, Savunma Sanayi Başkanlığı Sanayileşme Daire Başkanı Murat Çizgel, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknoloji Genel Müdür Zekeriya Coştu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdür Vekili Serkan Çelik, Makina Kimya Endüstrisi Genel Müdürü Yasin Akdere, Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürü İmdat Ersoy, ASELSAN Tedarik Zinciri Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nuh Yılmaz, TAİ-TUSAŞ Tedarik ve Sanayileşme Müdürü Veli Erdoğan, Roketsan Tedarik’ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Akın Toros, TÜBİTAK SAGE Genel Müdürü Gürcan Okumuş konuşmalarıyla yer alacak. 

SAHA İstanbul bünyesinde gerçekleştirilecek buluşma ile ilgili SAHA İstanbul Genel Sekreter’i İlhami Keleş de önemli açıklamalarda bulundu.

"Anadolulu sanayiicimizi savunma sanayiinde önemli oyunculara dönüştüreceğiz"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, “SAHA İstanbul olarak, savunma sanayiinde dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak için çalışmalarımızı sürdürürken Anadolu’nun da savunma sanayiinde aktif rol almasını istiyoruz. Bu doğrultuda, Çorum Sanayi ve Ticaret odasının ev sahipliğinde yapılacak sanayii buluşmamızla Çorum’un savunma sanayiinde güçlü bir rol üstleneceğine inancımız tam.  Çorum, sanayiide son derece ilerlemiş illerimiz arasında yer alıyor. Sanayiide elde ettiği tecrübeyi savunma, havacılık ve uzay sektörlerine entegre ederek ülkemizin savunma sanayiindeki yerlilik ve millilik oranını daha da artırmak istiyoruz. Savunma sanayii özelinde Milli Teknoloji Hamlesi hedefimizi, Türkiye’nin tüm illerine yayana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz ve Anadolulu sanayiicimizi savunma sanayiinde önemli oyunculara dönüştüreceğiz.” diye konuştu.

29°
parçalı az bulutlu