banner23

banner26

banner24

banner25

DASAL faaliyete geçiyor

DASAL, ASELSAN ve Altınay Havacılık - Teknoloji Grubu ortaklığında faaliyete geçti.

SAVUNMA SANAYİİ 04.08.2020, 17:06
DASAL faaliyete geçiyor
banner34

DASAL Havacılık Teknolojileri A.Ş, ASELSAN (%40) ve Altınay Grubu'nun (%60) ortaklığı ile hayata geçti.
Bugüne kadar birçok ortak üretimde bulunan ASELSAN ve Altınay şirketleri, ürettikleri ürünleri ulusal ve uluslararası pazara yaymak amacıyla DASAL Havacılık Teknolojileri A.Ş’ye iştirak etti ve  bu ortaklık faaliyete geçmiş oldu. Özellikle Serçe I ve Serçe II’nin bu güç birliği sayesinde daha da gelişeceği ve uluslararası piyasaya sürüleceği öngörülüyor.

İş birliği çalıştayı gerçekleşti
DASAL’ın ASELSAN içerisindeki bilinirliğini arttırmak, iş birliğini güçlendirmek ve yeni pazarlara erişebilmek adına gerçekleştirilen; ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, DASAL Yönetim Kurulu Başkanı M. Emin İlkmen, ASELSAN Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Turan Erol gibi isimlerin ve iki şirketin üst düzey yöneticilerinin katıldığı toplantıya, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir de telefon bağlantısı ile katıldı. 

Geleceğin teknolojisi
Gerçekleştirilen çalıştayda, drone sistemlerinin ve diğer insansız hava araçlarının geleceğin teknolojisi ve savunma alanları olacağı vurgulandı.

Fazla rotorlu insansız hava araçları ve otonom teknolojilerinin, gerek sivil gerekse askeri alanlarda yaygınlaşmaya devam ettiği bu dönemde DASAL’ın bu alanda yakın geleceğin küresel firmalarından olması hedeflendi.
 

 

25°
parçalı az bulutlu