banner23

banner26

banner24

banner25

Deneyap TEKNOFEST'te tanıtıldı

BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar, resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımda, milli tasarım ürünü Deneyap’ı tanıttı.

SAVUNMA SANAYİİ 26.09.2020, 12:05
Deneyap TEKNOFEST'te tanıtıldı
banner34

BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Milli tasarım #DENEYAPKart tamamen açık kaynak yazılım tabanlı geliştirildi! 32Bit Çift Çekirdek ESP32 İşlemci, Wifi ve Bluetooth, Kamera ve Mikrofon, 6 Eksen İvmeölçer, Dönüölçer, Sıcaklık Ölçer, I2C Haberleşme, Lityum Şarj, Sürekli 5V Çıkış.” ifadelerini kullandı ve yerli Deneyap tasarımının öne çıkan özelliklerine de yer vererek tanıtımını yaptı.

Deneyap'ın özellikleri saymakla bitmiyor

Deneyap birçok yenilikçi özelliğiyle ön plana çıkıyor, örneğin; 2 MP harici kamera kartı, dahili 64 dB sinyal-gürültü oranına sahip mikrofon, dahili 3-eksen ivmeölçer, 3-eksen dönüölçer, sıcaklıkölçer, zincir dizilimli hızlı prototipleme, tek hücreli 3.7V Li-Pro batarya şarj, breadboard ile uyumlu tasarım, dahili RGB LED gösterge, dahili genel amaçlı buton, mikro-B USB ile veri transferi ve güç beslenmesi gibi özellikler Deneyap'ı ilgi çekici kılıyor.

Deneyap aynı zamanda yapay zekası sayesinde, tahminleme ve kestirim, kamerayla görüntü sınıflandırma, nesne ve yüz tespiti, yüz ve hareket tanıma, mikrofon ile konuşma algılama gibi kabiliyetlere sahip. 

Otonom araçlar, akıllı şehirler, giyilebilir teknolojiler, akıllı tasarım uygulamaları, veri kıymetlendirme analizi, lojistik, sanayi, enerji yönetimi gibi birçok yenilikçi alanda kullanılabilecek olan Deneyap aynı zamanda insansız hava araçlarında (İHA) da kullanılabiliyor.

23°
parçalı bulutlu