banner23

banner26

banner24

banner25

Drone Wars: Türkiye İHA piyasasında liderliğe aday

İngiletere merkezli Drone Wars savunma sanayii haber platformu, Türkiye’nin insansız hava aracı (İHA) sektöründe İsrail ve ABD tekelini yıktığını yazdı.

SAVUNMA SANAYİİ 07.07.2021, 09:54
Drone Wars: Türkiye İHA piyasasında liderliğe aday
banner34

Türkiye’nin ürettiği İHA ve SİHA’ların sahadaki başarısı, dünya basınının ve düşünce kuruluşlarının dikkatini çekmeye devam ediyor.

İngitere merkezli Drone Wars adlı savunma sanayii haber platformunda yayınlanan analizde, Türk yapımı insansız hava araçlarının kendilerini muharebe alanında kanıtladığı ve Türkiye artık insansız hava aracı piyasasında liderlik yolunda ilerlediği değerlendirmelerinde bulundu.

Analizde Türkiye'nin, insansız hava aracı piyasasında varolan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve İsrail tekelini yıktığına vurgu yapıldı.  

Bayraktan TB2’ler örnek gösterilerek Dağlık Karabağ, Suriye ve Libya’daki oyun değiştirici rolü üzerinde duruldu. Yazıda Türkiye’nin başarısının özellikle İngiltere’nin dikkatini çektiği belirtildi.

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace'ın tarafından hazırlanan raporda Bayraktar TB2'ler üzerinde durduğu hatırlatılarak, "Türkiye insansız hava aracı alanında süper güç olma yolundayken, Avrupalılar, uyuyor olmaktan utanıyor olmalılar" ifadelerine yer verildi.

23°
parçalı az bulutlu