banner23

banner26

banner24

Elbit Systems'den 52 milyon dolar değerinde anlaşma

İsrail merkezli Elbit Systems, İsveç ve Amerikan ordusu ile telsiz sistemleri, gece görüş gözlükleri ve çeşitli ürünlerin tedarik edilmesi konusunda 52 milyon dolar değerinde anlaşma imzaladı.

SAVUNMA SANAYİİ 19.06.2021, 12:01
Elbit Systems'den 52 milyon dolar değerinde anlaşma
banner34

Elbit Systems,'in ürettiği askeri ürünler, birçok ülkenin envanterini güçlendirmeye devam ediyor.

Israel Defense'in haberine göre İsrailli Elbit Systems'in yan kuruluşu Elbit Systems Deutschland, İsveç Silahlı Kuvvetleri'ne yazılım tanımlı telsiz sistemlerinin tedarik edilmesi için 23 milyon dolar değerinde sözleşme imzaladı. Sistemlerin 30 ay içerisinde teslim edilmesi bekleniyor. 

Elbit Systems C4I & Cyber Genel Müdürü Haim Delmar, ''Ürünlerimizin teknolojik kalitesini ve güvenirliliğini İsveç Silahlı Kuvvetleri'nin kullanımı altında da kanıtlayacağına eminiz. İsveç, Elbit System için önemli bir pazar konumunda ve bu pazardaki faaliyetlerimizi büyütmeye devam edeceğiz.'' ifadelerini kullandı.

Elbit Systems'in ABD'de faaliyet gösteren yan kuruluşu Elbit Systems of America ise ABD Ordusu Program Yürütme Ofisi (PEO) tarafından bilinmeyen sayıda ve 29 milyon değerinde ''AN/AVS-6 Aviator's Night Vision'' gece görüş gözlüğü tedarik edecek. 

Elbit Systems of America'nın Başkanı ve CEO'su Raanan Horowitz konuyla ilgili, ''Amerikalı askeri personeller bu gözlükler sayesinde operasyonlarında üst düzey verim sağlayacaktır. ABD ordusuna önemli bir yetenek kazandırıyoruz.'' dedi.

22°
açık