banner23

banner24

Erdoğan: MİT'in bir sonraki hedefi "Uydu İstihbaratı"nı kullanmak

Test ve Eğitim Gemisi TCG Ufuk’un Hizmete Giriş Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millî İstihbarat Teşkilatı'nın bir sonraki hedefinin uydu istihbaratı yoluyla uzaydaki yerini alması olduğunu söyledi.

SAVUNMA SANAYİİ 15.01.2022, 09:27
Erdoğan: MİT'in bir sonraki hedefi "Uydu İstihbaratı"nı kullanmak

Cumhurbaşkanı Erdoğan istihbarat gemisi TCG Ufuk'un hizmete alınması töreninde Türkiye'nin bazı hedeflerine dair önemli açıklamalarda bulundu.

"MİT oyunun seyrini ülkemiz lehine değiştirdi"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 95. kuruluş yıl dönümünü geride bırakan Millî İstihbarat Teşkilatı'nın terörle mücadele ve dış istihbarat konularında yaptığı hizmetlerle millî güvenliğe önemli katkılar sunduğunu belirterek, "Sahadan temin ettiği taktik istihbarat ve yürüttüğü operasyonlarla oyunun seyrini ülkemiz lehine değiştiren, başarılara imza atan teşkilatımız, siber güvenlikten yapay zekâya kadar her alanda kapasitesini güçlendiriyor. Hizmete alacağımız istihbarat gemimiz, teşkilatımız için yeni ve önemli bir imkândır. Dünyada pek az istihbarat teşkilatının sahip olduğu en modern donanımlara sahip bu gemimiz sayesinde kara ve havada olduğu gibi denizlerde de gücümüzün artacağına inanıyorum." diye konuştu.

"MİT'in bir sonraki hedefi uydu istihbaratını kullanmak"

Erdoğan açıklamasının devamında MİT'in bir sonraki hedefine şu sözlerle dikkat çekti:

"Teşkilatın bir sonraki hedefi uydu istihbaratı yoluyla uzaydaki yerini alarak tüm bu unsurları en etkin şekilde kullanmak. Yeniliklere hızla adapte olan, birikimini ilgili tüm kurumlarımızla paylaşan teşkilatımızın çoğu görülmeyen, bilinmeyen, gün yüzüne çıkmayan başarılarıyla gurur duyuyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemde de teşkilatımızı her alanda destekleyerek büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası yolundaki mücadelemize daha fazla katkı vermesini sağlayacağız. Teşkilatımıza kazandırdığımız Ufuk gemimizin hizmete girmesinde emeği ve katkısı olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum."

banner34