Ermenistan Rus silahlarının başarısız olduğunu itiraf etti

Ermeni yetkililer, Rus menşeli Pole-21 elektronik harp sisteminin Türk SİHA'larına karşı başarılı olamadığını itiraf etti.

SAVUNMA SANAYİİ 20.11.2020, 15:47
Ermenistan Rus silahlarının başarısız olduğunu itiraf etti

Ermenistan Silahlı Kuvvetleri'nden bazı yetkililer, Liveuamap ile yaptığı röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Rusya menşeli Pole-21'i kullanan Ermenistan Silahlı Kuvvetleri, Azerbaycan'daki savaşta Türk SİHA'larına karşı kısa bir süre başarı sağladıklarını, sonrasında ise bunu yapamadıklarını itiraf etti.

Ermenistan Silahlı Kuvvetleri yetkililerinin verdiği bilgiye göre Pole-21, Türk SİHA'larını yalnızca 4 gün boyunca etkisiz bıraktı. Ermeni General, Türk SİHA'larına yazılım güncellemesi yapılmasıyla Pole-21'in etkisiz kaldığını ifade etti. Türkiye menşeli SİHA/İHA sistemleri ile Azerbaycan, kendi bölgesindeki çatışmalarda üstünlük kurup sahada ilerleme kaydetmişti.

Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'da başarılı olmasının en büyük etkenlerinden biri olan Türk SİHA'ların, sahadaki başarısı bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu. Uzmanlar, Dağlık Karabağ'da adım adım ilerleyerek topraklarına yeniden kavuşan Azerbaycan ordusu için Türk SİHA'larının çok önemli bir rol oynadığını ifade ediyor.

Türk SİHA'ları sahada başarılı etkisini gösterirken, Rus menşeli Pole-21 elektronik harp sisteminin başarısızlığı ön plana çıktı.

12°
parçalı az bulutlu