banner23

banner26

banner24

banner25

Finlandiya'nın havan sistemi yeni bir kabiliyet kazandı

Finlandiya yapımı Patria Nemo modern havan sistemi, yeni geliştirmelerle birlikte hareket halindeyken atış yapabilme özelliği elde etti.

SAVUNMA SANAYİİ 13.01.2021, 09:50
Finlandiya'nın havan sistemi yeni bir kabiliyet kazandı
banner34

Finlandiya'nın modern havan sistemi Patria Nemo yeni bir atış yeteneği kazandı.

Military Leak'te yayınlanan haberde, Fin savunma şirketi Patria tarafından üretilen Patria Nemo 120 mm havan sistemine hareket halindeyken atış yapma özelliği eklendi. Patria'nın resmi hesaplarında yapılan açıklamaların kaynak gösterildiği haberde, Patria Nemo yeni atış kabiliyeti sayesinde, birliklerin hem doğrudan hem de dolaylı olarak ateşleme yeteneğine sahip olduğunu gösteriyor.

Entegre edilen yeni özellik ile birlikte Patria Nemo, hareket halindeyken bir hedefi bulmak, hedef almak ve atış yapmak daha hızlı ve etkili bir hale geliyor. Patria şirketi yeni kabiliyetin, muharebe alanında gerçek bir oyun değiştirici olduğunu iddia ediyor.

Patria şirketi Silah Sistemleri Başkan Yardımcısı Kari Reunamäki konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Patria, havan sisteminin kara tabanlı versiyonu için hareket halindeyken atış yapma yeteneğini birkaç yıl önce geliştirdi, ancak müşteri ve muharebe alanlarının beklentilerinin artması sonucu, özellik bir adım daha ileri götürüldü." ifadelerini kullandı.

Patria Nemo Havan Sistemi

Finlandiya merkezli Patria şirketi tarafından tasarlanan ve üretilen Patria Nemo; uzaktan komuta edilebilen 120mm'lik havan sistemi olarak görev yapıyor.

1,900 kg ağırlığa sahip olan Patria Nemo, 360 derece tam dönüş özelliğine ve -3 ile 85 derece arasında silah yüksekliğine sahip olmasıyla öne çıkıyor.

Patria Nemo modern hava sistemi, 60 adet 120 mm'lik mühimmat ile hareket halindeyken atış yapabilme özelliği ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

28°
açık