banner23

banner26

banner24

banner25

General Atomics'den Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne lojistik destek

General Atomics, Birleşik Krallık Kraliyet Hava Kuvvetleri envanterinde bulunan MQ-9 Reaper İHA'lara lojistik destek sağlamak için sözleşme imzaladı.

SAVUNMA SANAYİİ 27.08.2021, 11:26
General Atomics'den Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne lojistik destek
banner34

General Atomics, Kraliyet Hava Kuvvetleri'nin MQ-9 Reaper İHA'larına lojistik destek sağlayacak.

Şirket tarafından yapılan resmi açıklamada, General Atomics tarafından Birleşik Krallık Kraliyet Hava Kuvvetleri envanterinde bulunan MQ-9 Reaper MALE sınıfı İnsansız Hava Araçları'na lojistik destek sağlanması amacıyla toplamda 50 milyon dolarlık bir sözleşme imzalandığı ifade edildi.

Gerekli çalışmaların ABD'nin Kaliforniya eyaletinde gerçekleştirileceği aktarılırken 30 Eylül 2022'ye kadar tamamlanmasının planlandığı belirtildi.

MQ-9 Reaper MALE Sınıfı İnsansız Hava Aracı

General Atomics üretimi MQ-9 Reaper; çeşitli operasyonel esnekliğe sahip olup 50 bin ft irtifada 27 saat boyunca faaliyet gösterebilen MALE sınıfı Silahlı İnsansız Hava Aracı olarak biliniyor.

Ayrıca MQ-9 Reaper; istihbarat, gözetleme ve keşif (ISR), yakın hava desteği (CAS), muharebe arama ve kurtarma (CSAR), hassas saldırı, konvoy / baskın gözetleme, hedef edinme ve terminal hava rehberliği gibi görevleri gerçekleştirmesiyle öne çıkıyor.

17°
parçalı az bulutlu