banner23

banner26

banner24

banner25

Geniş Bant Dalga Şeklinin kabul testleri başarıyla tamamlandı

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Geniş Bant Dalga Şeklinin kabul testlerinin başarıyla tamamlandığı açıklandı.

SAVUNMA SANAYİİ 23.11.2020, 14:32
Geniş Bant Dalga Şeklinin kabul testleri başarıyla tamamlandı
banner34

Savunma Sanayii Başkanlığından bir sevindirici haber daha geldi. Savunma Sanayiinde merdivenleri bir bir tırmanan Türkiye, savunma sanayii alanında yükselişini sürdürüyor.

Geniş Bant Dalga Şeklinin kabul testlerinin başarıyla tamamlandığını duyuran Savunma Sanayii Başkanlığı, bu yeni gelişmeyi sosyal medya resmi sayfasından yaptı. Savunma Sanayii Başkanlığı yaptığı açıklamada "ASELSAN’ın geliştirdiği Geniş Bant Dalga Şeklinin kabul testleri başarıyla tamamlandı. GBDŞ, aynı anda ses ve veri çevrimlerinin birleştirilmesini mümkün kılarak taktik sahada ihtiyaç duyulan telsiz sayısı ile frekans bandı ihtiyacını azaltacak. IP tabanlı haberleşme desteklenirken, tek çevrimde 150 kullanıcıya kadar hizmet verilecek, veriler farklı çevrimler arasında ek teçhizat kullanılmadan otomatik aktarılacak, uçtan uca kriptolama ve yüksek frekans atlama hızı ile elektronik harbe karşı koruma sağlanacak." ifadeleri yer aldı.

Savunma Sanayii Başkanlığının müjde verici haberi sosyal medya kullanıcıları tarafından olumlu ve ilgiyle karşılandı.

28°
açık