banner23

banner24

GÖKTUĞ Hava-Hava Füzesi SAHA Expo'da

GÖKTUĞ Hava-Hava Füze Ailesi Dünyanın ilk 3 boyutlu Sanal Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı SAHA Expo'da görücüye çıktı.

SAVUNMA SANAYİİ 11.11.2020, 14:35
GÖKTUĞ Hava-Hava Füzesi SAHA Expo'da

Türkiye’nin ilk Hava-Hava füzeleri Göktuğ varyantları Bozdoğan ve Gökdoğan, dünyanın ilk 3 boyutlu Sanal Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı SAHA Expo'da dünyaya tanıtıldı.

TÜBİTAK resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "GÖKTUĞ - Hava Hava Füze Sistemleri, TÜBİTAK SAGE imzasıyla Dünyanın ilk 3 boyutlu Sanal Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı SAHA Expo'da." ifadelerine yer verildi.

GÖKTUĞ Hava-Hava Füze Ailesi

Türkiye’nin ilk HavaHava füzeleri Göktuğ varyantları Bozdoğan ve Gökdoğan’ın özellikleri belli oldu. F-16, Hürjet, Akıncı ve Milli Muharip Uçağı’nda kullanılabilecek olan Göktuğ Hava - Hava füzelerinin özellikleri oldukça dikkat çekiyor.

Bozdoğan GİF - Görüş İçi Hava Hava Füzesinin özellikleri şu şekilde;

Mükemmel nişan hattı sapma (off - boresight) açısı için yüksek çözünürlüklü kızıl ötesi arayıcı, gelişmiş karşı - karşı tedbir yetenekleri, her açıdan atış yeteneği, en yüksek etki için özgün tasarım, yüksek itki - az dumanlı katı yakıt teknolojisi, elektronik roket motoru emniyetli kurma ve ateşleme, üstün manevra kabiliyeti, MIL-STD-1553 & MIL - STD -1760 Uyumluluğu ve LAU 129 lançeri uyumluğu mevcut.

Bozdoğan GÖF - Görüş Ötesi Hava Hava Füzesinin özellikleri şöyle;

Aktif radar arayıcı başlık teknolojisi, at - unut özellikli akıllı güdüm, gelişmiş karşı karşı tedbir ve karıştırma kaynağına güdüm, veribağı ile hedef bilgisi güncelleme her açıdan atış ve birden fazla hedefe kilitlenebilme, atış sonrası kilitlenebilme, en yüksek etki için özgün tasarım, kesintisiz tapa, yüksek itki - az dumanlı katı yakıt teknolojisi, elektronik roket motoru emniyetli kurma ve ateşleme, MILSTD-1553 & MIL - STD -1760 Uyumluluğu ve LAU 129 lançeri uyumluğu mevcut.

banner34