banner23

banner26

banner24

banner25

GÖLGE SÜVARİ'ye entegreli TOGAN'dan başarılı performans

STM tarafından üretilen Döner Kanatlı Gözcü İHA Sistemi TOGAN, insansız kara aracı GÖLGE SÜVARİ'nin üzerinde görevini başarıyla yerine getirdi.

SAVUNMA SANAYİİ 25.11.2021, 14:02
GÖLGE SÜVARİ'ye entegreli TOGAN'dan başarılı performans
banner34

Yükselişini her geçen gün aralıksız sürdüren Türk savunma sanayiinin özgün ürünleri performansını sergilemeye devam ediyor.

STM tarafından üretilen Döner Kanatlı Gözcü İHA Sistemi TOGAN entegre edildiği  GÖLGE SÜVARİ üzerinden sergilediği performans ile görevini başarıyla yerine getirdi.

STM'nin resmî Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, Döner Kanatlı Gözcü İHA Sistemi TOGAN ile kara araçlarının artık daha etkili olduğuna dikkat çekildi.

Videolu paylaşımda FNSS tarafından üretilen GÖLGE SÜVARİ'ye entegreli TOGAN'ın görevini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği, "Döner Kanatlı Gözcü İHA Sistemimiz TOGAN ile kara araçları artık daha etkili! FNSS'nin insansız kara aracı GÖLGE SÜVARİ'ye konsept çalışma olarak entegre ettiğimiz TOGAN'ın görevini başarılı bir şekilde tamamladığı dakikalar..." şeklinde ifade edildi.

Taktik seviye keşif, gözetleme ve istihbarat görevlerinde kullanmak üzere tasarlanan, özgün uçuş kontrol sistemi ve görev planlama yazılımına sahip, tek er tarafından taşınabilen ve kullanılabilen Döner Kanatlı Gözcü İHA Sistemi TOGAN, uçuş kontrol bilgisayarı ve müşterek Yer Kontrol İstasyonu vasıtasıyla, birden fazla platform ile otonom şekilde havada görev değişimi / devri kabiliyetine sahip olup operatörlere kesintisiz ve uzun süreli gözetleme kabiliyeti sunmaktadır.

STM, IDEF'21'de Sürü İHA Kabiliyetlerini de Sergileyecek - Savunma Sanayi

Kabiliyetler | Yetkinlikler

  • Gündüz ve gece etkin operasyon
  • Gerçek zamanlı mobil veya statik nesne tanıma ve takibi
  • Yüksek performanslı otonom seyrüsefer ve uçuş control sistemi
  • Birden fazla platform arasında havada otomatik görev değişimi 
  • Tek personel tarafından kullanılabilme
  • 3-Eksen, 30x Elektro Optik Görüntüleme POD’u
  • 3-Eksen stabilize Gece Görüş POD’u
  • Entegre 3-Eksen Gündüz ve Gece Görüş POD’u (opsiyonel)

Teknik Özellikler

Menzil : < 5 / 10 km
Görev Süresi : < 45 dakika
Faydalı Yük : 3-Eksen Stabilize Görüntüleme Sistemi (30x EO + IR)
Tahrik Sistemi :Elektrikli
Kalkış / Fırlatma :Dikey İniş Kalkış (VTOL)

 

15°
açık