banner29

banner24

Google'da Bayraktar TB2'yi en çok aratan ülke Ermenistan oldu

Son dönemde adından çokça söz ettiren Bayraktar TB2'yi en çok Ermeniler merak etti. Bayraktar TB2, Google’da son 1 yılda en fazla Ermenistan’dan aratıldı.

SAVUNMA SANAYİİ 01.05.2021, 15:38
Google'da Bayraktar TB2'yi en çok aratan ülke Ermenistan oldu

Bayraktar TB2'yi dünya ülkeleri merakla izlemeyi sürdürüyor. Suriye, Libya ve Karabağ zaferinde üzerine düşeni fazlasıyla yapan Bayraktar TB2, Google'da aratılmaya devam ediliyor.

TRT Haber'in aktardığı haberde Türkiye’nin İnsansız Hava Araçları'nın son dönemde tüm dünya tarafından dikkatle takip edildiği vurgulandı. Özellikle Azerbaycan’ın Karabağ zaferine önemli katkı sunan Türkiye’nin Silahlı İnsansız Hava Aracı Bayraktar TB2, her geçen gün daha çok merak ediliyor.  

En çok Ermeniler merak ediyor

Son dönemde arama motoru Google’da dünya genelinde binlerce kez aratılan Bayraktar TB2, en çok Ermenilerin dikkatini çekti. Karabağ zaferinin mimarı Bayraktar TB2'ye, Google verilerine göre son 1 yılda en fazla arama Ermenistan’dan yapıldı.

Yunanistan'da da merak arttı

Ermenistan’ı sırasıyla Azerbaycan ve Türkiye izlerken, Yunanistan da Bayraktar TB2'yi Google’da en çok aratan ülkeler arasında yer aldı.

Bayraktar TB2, Google'da 4-10 Ekim arasında zirveye çıktı

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmaların başladığı 27 Eylül 2020 tarihinde Bayraktar TB2 ile ilgili aramalarda büyük artış yaşandı. Çatışmaların şiddetlendiği 4-10 Ekim arasında internette Bayraktar TB2 araması zirveye çıktı.

13°
parçalı az bulutlu