banner23

banner24

Güleryüz: STM yerli teknolojileriyle öne çıkıyor

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, STM 1e1 programında önemli açıklamalar yaptı. Güleryüz, STM'nin Türkiye'yi başarıyla temsil ettiğini dile getirdi.

SAVUNMA SANAYİİ 04.11.2020, 15:12
Güleryüz: STM yerli teknolojileriyle öne çıkıyor
banner34

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, STM'nin YouTube kanalında yer alan 1e1 programının konuğu oldu. Güleryüz, savunma sanayiinde ülkelerin rekabetine değinirken bu rekabetin teknoloji ekseninde ilerlediğini söyledi.

"STM, ‘Defense News Top 100’de ülkemizi başarıyla temsil ediyor"

Güleryüz: "Türkiye’nin ulusal güvenliği için yüksek teknoloji gerektiren alanlarda T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne proje yönetimi sistem mühendisliği, teknoloji transferi, teknik ve lojistik destekle danışmanlık hizmetleri sağlamak amacıyla Savunma Sanayii İcra Komitesi kararıyla kurulmuş bir şirket olarak vizyonumuz; hem ülkemizin hem de dost ve müttefik ülkelerin ihtiyaç ve taleplerine özgün, yerli teknolojiler ve çözümler geliştirmektir. Kuruluş misyonunu bugüne kadar başarıyla yürüten şirketimiz, bugün artık dünyanın en büyük savunma şirketlerinin sıralandığı ‘Defense News Top 100’de ülkemizi başarıyla temsil ediyor."

"STM yerli teknolojileriyle öne çıkıyor"

Yerli teknolojilerin öneminine değinen Güleryüz, STM'nin yerli ve milli ürünlerde ön plana çıktığını teknoloji alanında da önemli adımlar attığını ifade etti.

"Türk savunma sanayiinin tek seferde gerçekleştirdiği en büyük askeri gemi ihracat projelerinden birine imza atmış olan STM, hali hazırda yüksek nitelikli insan kaynağıyla, askeri deniz platformları, otonom sistemler, siber güvenlik, uydu ve radar teknolojileri, komuta kontrol sistemleri, sertifikasyon ve danışmanlık alanında geliştirdiği yerli teknolojiler ve çözümlerle öne çıkıyor."

"Yerli firmalarımızı her açıdan destekliyoruz"

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, 20'den fazla ülke ile faaliyetlerini sürdürdüklerini açıklarken yerli firmalara da yurtdışında iş yapma tecrübesi kazandırdıklarını dile getirdi.

"Özellikle askeri deniz platformlarında yakaladığımız ihracat başarısının otonom sistemler ve siber güvenlik alanına da taşımak üzere, Güney Amerika’dan Uzak Doğu’ya 20’den fazla ülkede iş geliştirme faaliyetleri yürütüyoruz. Mühendislik kabiliyetimiz ve ana yüklenici kimliğimizle sektöre liderlik ediyor, ihracat projelerimizle yerli firmalarımızı her açıdan destekliyor ve onları yurtdışıyla iş yapma tecrübesi kazandırıyoruz. Tüm bu saydığımız özelliklerimiz ve sektörümüze kazandırdıklarımızla kendimizi, yarının inşasında sektörün en önemli oyun kurucuları arasında konumlandırıyoruz."

28°
parçalı az bulutlu