banner23

banner24

Güney Kore taarruz dronları tedarik edecek

Güney Kore Ulusal Savunma Tedarik Programı’nın (DAPA) yöneticileri tarafından yayımlanan bir açıklamaya göre, ülke ordusu, 2023 yılının ilk yarısında taarruz amaçlı yeni insansız hava araçlarının toplu alımı için Güney Koreli şirket TOA Tech ile sözleşme imzaladı.

SAVUNMA SANAYİİ 10.08.2021, 12:50
Güney Kore taarruz dronları tedarik edecek
banner46

Güney Kore, 40 mm’lik el bombası fırlatıcılarıyla donatılmış taarruz dronları alıyor.

Defense Here'in haberine göre Güney Kore ordusu 2023 yılının ilk yarısında taarruz amaçlı yeni insansız hava araçlarının toplu alımı için Güney Koreli şirket TOA Tech ile sözleşme imzaladı. Gövdesi de elektronik ekipmanları da silahsız kullanımın esas alındığı sivil teknolojiye dayanan bu yeni SİHA'nın, askerî çevrelerden gelen taleplere göre tepeden tırnağa modifiye edildiği belirtildi. 

Araç, ordunun gereksinimleri doğrultusunda öncelikle bir optik termal görüntüleme kamerası ve bir lazer mesafe bulucu ile donatılmış durumda. Askerlerin azamî 2 km mesafedeki bir hedefi tespit edip çok hızlı bir taarruz düzenlemelerini sağlayacak olan yeni dron, 2 saniyede bir olmak üzere toplam 12 saniyeden daha kısa bir sürede hedefine altı el bombası atacak. 

Güney Kore, özellikle iki amansız düşmanı, Kuzey Kore ve Çin’in gitgide artan tacizleriyle baş edebilmek için 2030’a kadarki savunma planlaması dahilinde silahsız ve silahlı dronlardan oluşan etkili bir filo kurmayı amaçlıyor.

banner34
19°
az bulutlu