banner23

banner26

banner24

banner25

Güney Kore ve İsrail, dolanan mühimmat konusunda iş birliği yapacak

İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii (IAI) ve Güney Koreli savunma sanayii yüklenicisi Kore Havacılık ve Uzay Endüstrisi (KAI), dolanan mühimmat konusunda iş birliği yapacak.

SAVUNMA SANAYİİ 20.10.2021, 14:45
Güney Kore ve İsrail, dolanan mühimmat konusunda iş birliği yapacak
banner34

Dağlık-Karabağ çatışmaları sırasında kendini kanıtlayan İsrail üretimi dolanan mühimmatlar, Güney Kore askeri savunma sanayiinin de dikkatini çekti.

Defence Blog'un haberine göre İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii (IAI) tarafından üretilen çeşitli dolanan mühimmatlar artık Kore Havacılık ve Uzay Endüstrisi (KAI) ile beraber geliştirilecek.

Buna göre Kore Silahlı Kuvvetleri dolanan mühimmatları, hava savunma sistemlerinin etkisiz hale getirilmesinde (SEAD & DEAD) kullanacak.

KAI Başkan Yardımcısı Chang Heon Han geliştirilen sistemlerin müşteri odaklı olduğunu vurgulayarak, ''İnsansız hava araçlarının geleceğine liderlik etme hedefiyle, yeni nesil insansız hava aracı teknolojisini geliştirmeye kendimizi adadık ve çeşitli müşteri ihtiyaçlarını karşılayan çözümler geliştireceğiz.'' ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Fas ve İsrail'in kamikaze insansız hava araçları (İHA) ve drone'ların ortak üretimi ve tedarik edilmesi konusunda anlaşma imzalayacağı belirtilmişti.

20°
açık