banner23

banner26

banner24

banner25

Güney Kore yeni savunma teknolojisi programını başlattı

Güney Kore, ülke savunma sanayiinin kilit alanlarında teknolojiler geliştirmeyi amaçlayan yeni uzun vadeli programını başlattı.

SAVUNMA SANAYİİ 24.03.2021, 12:21
Güney Kore yeni savunma teknolojisi programını başlattı
banner34

Güney Kore, savunma sanayii alanında ileri teknolojiler geliştirmek üzere yeni bir teknoloji programı başlattı.

Güney Kore Savunma Edinme Programı İdaresi (DAPA) tarafından yapılan resmi açıklamada, savunma teknolojisi alanında  "2021-2035 Çekirdek Teknoloji Planı" programının başlatıldığı ve bu programın, Güney Kore'nin geleceğin yüksek teknolojili askeri teçhizat ve sistemlerini geliştirme çabalarına yön vereceği ifade edildi.

2021-2035 Çekirdek Teknoloji Planı, 8 temel savunma kabiliyeti alanında 140 farklı teknolojiyi ve her birinde ilgili alt teknolojilerdeki geliştirme faaliyetlerini kapsıyor.

Yeni savunma programında, küçük işletmeler, bağımsız araştırma enstitüleri ve akademik çevreler tarafından savunma sanayii alanındaki Ar-Ge (Araştırma ve Geliştirme) çalışmalarıyla ilgili teknolojilerin geliştirilmesini hedefliyor.

Bu program ile Güney Kore, halihazırda geliştirme çalışmaları devam eden Korea Aerospace Industries'in KF-X savaş uçağı ve Hyundai Rotem'in K2 ana muharebe tankı platformlarına öncelik verecek.

23°
açık