banner23

banner24

HAVELSAN Bulut Altı İnsansız Otonom Güç’ü tanıtıyor

HAVELSAN insansız ve otonom sistemler üzerindeki tecrübesini bulut altı insansız hava aracının üzerinde kullanmayı planlıyor.

SAVUNMA SANAYİİ 27.12.2020, 20:50
HAVELSAN Bulut Altı İnsansız Otonom Güç’ü tanıtıyor
banner46

Savunma sanayii sektöründe Türkiye’nin öncü firmalarından olan ve otonom sistemlerin geliştirilmesi konusunda sektöre katkılar sağlamaya başlayan HAVELSAN’ın “Bulut Altı İnsansız Otonom Güç” paylaşımı savunma sanayii meraklılarını heyecanlandırdı.

HAVELSAN resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Bulutaltı İnsansız Otonom Güç; dikey iniş ve kalkış yeteneği, tam otonom görev kabiliyeti ve daha birçok üstün özelliğiyle tüm insansız sistemlerle ortak harekat yapabilecek.” ifadelerine yer verildi.

Bulut Altı İnsansız Otonom Güç

Dikey iniş kalkış ve pistten bağımsız görev yapabilme yeteneği, diğer insansız sistemlerle (İHA/İKA) ortak erişilebilirlik, tek tip ve karma sürü görevlerini icra edebilme kabiliyeti, gerçek zamanlı iletişim sistemi ve milli yazılımlar ile yüksek güvenilirlik, tam otonom görev planlama ve uçuş yeteneği, gece/gündüz keşif, gözetleme, istihbarat görev icrası, hedef takip, hedef konumlama, haritalama faaliyetleri, C4ISR (Komuta Kontrol) sistemleri ile ortak işletilebilirlik ve sivil veya askeri kullanım gibi avantajları olacak.

HAVELSAN’ın paylaşımını yaptığı Bulut Altı İnsansız Otonom Güç ile ilgili boyut ve yetenekleri konusunda detaylı bilgi paylaşımı yapılmadı.

banner34
25°
açık