banner23

banner26

banner24

banner25

HAVELSAN ile SBTÜ arasında iş birliği

HAVELSAN ile Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi arasında iyi niyet anlaşması imzalandı.

SAVUNMA SANAYİİ 26.11.2020, 16:42
HAVELSAN ile SBTÜ arasında iş birliği
banner34

HAVELSAN, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile iyi niyet anlaşması gerçekleştidi. HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar ile Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul arasında imzalanan iyi niyet anlaşmasında, teknoloji sektöründe yeni adımlar atılacağı aktarıldı.

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, havacılık, savunma ve bilişim sektörlerine yeni teknolojiler kazandırmak için yapılan çalışmalarda eğitim ve araştırma kurumları, sektör ve iş ekosistemindeki firmaların gücünden yararlanmak istediklerini belirtti. Nacar, "Ben de akademik kökenden gelen, üniversite sanayi iş birliklerinde emek veren biri olarak eğitim kurumları ile iş birliğinin önemine inanıyorum. Özellikle Anadolu'da yeni parlayan üniversitelerimizdeki genç zekaları, araştırmacıları iş ekosistemimize kazandırmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. İnşallah yakın zamanda, kapasiteli öğrencilerimizle güzel işler başaracağız." ifadelerini kullandı.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul ise tez çalışmalarını saha çalışmasına dönüştürmek, gerekirse ticarileştirmek istediklerini vurguladı. Kul, HAVELSAN ile yaptıkları anlaşmadan öğrencilerin ve akademisyenlerin faylanmasının çok önemli olacağını dile getirdi. Kul, "Lisansüstü öğrencilerimizin, akademisyenlerimizin, öğretim görevlilerimizin HAVELSAN gibi ülkemizin güzide kuruluşlarının çalıştığı alanlarda tez çalışmalarını birlikte yürütmelerini istiyoruz. Biz HAVELSAN'ın pratik tecrübelerinden ve uygulamalarından yararlanacağız, HAVELSAN da bizim akademik deneyimimizden faydalanacak." dedi.

24°
açık