banner23

banner24

HAVELSAN’dan rekor Ar-Ge

HAVELSAN, Türkiye'nin en büyük AR-GE çalışması yapan 5. şirketi oldu. Geçmiş verilere göre AR-GE harcaması, yüzde 50'den fazla arttı, AR-GE personel sayısı yaklaşık yüzde 30 arttı.

SAVUNMA SANAYİİ 23.10.2020, 11:36
HAVELSAN’dan rekor Ar-Ge
banner34

Ar-Ge Harcamaları En Yüksek Şirketler listesi yayımlandı. Listede ilk 5'te savunma şirketleri yer aldı. Listenin başında, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TUSAŞ), Askeri Elektronik Sanayi A.Ş. (ASELSAN), Roket ve Ticaret Sanayi A.Ş. (ROKETSAN) veHava Elektronik Sanayi A.Ş. (HAVELSAN) yer aldı.

Bu dört şirket de Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı kuruluşu. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir de sektör için gurur kaynağı olan bu olayı değerlendirdi ve başkanlığın Ar-Ge yatırımlarına dikkat çekti. Prof. Dr. Demir "Savunma Sanayii olarak Ar-Ge çalışmalarına önem veriyor ve bu çalışmaların önünü açıyoruz. TurkishTime'ın yayınladığı Ar-Ge Harcamaları En Yüksek Şirketler listesinde ilk 5'te 4 Savunma Sanayii şirketimizin olması bizi gururlandırmıştır." açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Demir açıklamasınınn devamında şöyle konuştu;e "Bu vesile ile ilk 5'te olan TUSAS, ASELSAN, ROKETSAN, ve HAVELSAN şirketlerimiz başta olmak üzere listesinin içerisinde yer alan diğer şirketlerimizi de tebrik ediyorum."

Savunma, güvenlik ve bilişim alanlarında; ileri teknolojiye dayalı yazılım yoğun özgün çözüm ve ürünlere sahip, alanında ulusal ve uluslararası lider sistem entegratörü firma olma vizyonu ile hareket eden HAVELSAN, Ar-Ge harcamaları alanında rekor bir artış kaydetti. HAVELSAN, “Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri” sıralamasında; Ar-Ge harcamalarını %50 ve Ar-Ge personel sayısını ise %30 arttırarak, “Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan 5’inci Şirketi” oldu. Ayrıca HAVELSAN; 2019 AR-GE harcamasını 2018’e göre %50’den fazla artırarak, 458 Milyon 482 Bin 341 TL’ye yükseltti. HAVELSAN’ın izlediği Ar-Ge stratejisi, HAVELSAN’ın “İleri teknolojilere ulaşmak amacıyla yüksek performanslı, kaliteli, maliyet etkin ve güvenilir çözümler geliştirmek, teknolojik dönüşüme öncülük etmek” misyonu ile paralellik gösteriyor.

30°
parçalı az bulutlu