banner23

banner24

Hisar O+'nın seri üretimi için ROKETSAN, ASELSAN ve SSB'den anlaşma

Hisar O+'nın seri üretim için gereken sözleşme Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile ASELSAN ve ROKETSAN iş ortaklığı arasında imzalandı.

SAVUNMA SANAYİİ 12.07.2021, 18:00
Hisar O+'nın seri üretimi için  ROKETSAN, ASELSAN ve SSB'den anlaşma
banner46

Havadan gelebilecek düşman tehditlerinin orta irtifada tesirsiz hale getirilmesi sorumluluğunu taşıyan Orta İrtifa Hava Savunma Sistemi Projesi’nin seri üretimi için sözleşme imzaladı. 

İlgili anlaşma Savunma Sanayii Başkanlığı'nın resmî Twitter hesabı üzerinden kamuoyuna duyuruldu. Yapılan paylaşımda, "Hisar O+ Seri Üretim Sözleşmesi Başkanlığımız ile ASELSAN, ROKETSAN iş ortaklığı arasında imzalandı.Sözleşme kapsamındaki teslimatların 2024’e kadar gerçekleştirilmesi planlanıyor." ifadeleri kullanıldı. 

HİSAR O+

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın orta irtifa hava savunma ihtiyaçlarını karşılamak üzere nokta ve bölge hava savunması kapsamında tehdidin orta irtifada tesirsiz hale getirilmesi görevini yerine getirecek. HİSAR O+ dağıtık mimaride, tabur ve batarya yapısında kullanılacak.

HİSAR O+ Projesi kapsamında; Batarya Atış Kontrol Merkezi, Orta İrtifa Radarı, Elektro-Optik Sistem ve Füze Fırlatma Sistemleri’nden oluşan OİHSFS Bataryası, Tabur Atış Kontrol Merkezi, Erken İhbar Merkezleri Arayüzü (Link-16) Orta İrtifa Füzesi geliştirilecek, ürün ve üretim hattı kalifikasyonu yapılacak.

banner34
19°
az bulutlu