banner23

banner24

Hollanda Kraliyet Ordusu yeni nesil bilgisayarlar ediniyor

Elbit Systems, Hollanda Kraliyet Ordusu'na ETC MK7 bilgisayarları sağlamak için 24 milyon dolarlık sözleşme imzaladı.

SAVUNMA SANAYİİ 09.01.2021, 12:22
Hollanda Kraliyet Ordusu yeni nesil bilgisayarlar ediniyor
banner46

İsrail merkezli Elbit systems şirketi Hollanda Savunma Bakanlığı'yla imzaladığı sözleşme neticesinde, Hollanda Kraliyet Ordusu'na yeni taşıt taktik bilgisayarları sağlayacağını açıkladı. Yeni bilgisayarlar daha gelişmiş komuta-kontrol, görev bilgilerinin güvenli şekilde işlenmesi ve depolanması faaliyetlerine imkân tanıyor. Sözleşmenin 30 aylık bir süre içerisinde gerçekleştirileceği ifade edildi.

MilitaryLeak sitesinde yer alan haberde, şirketin yaklaşan NIDV (Nederlandse Industrie voor Defensie en Veiligheid-Hollanda Savunma ve Güvenlik Endüstrisi) fuarındaki sunumunun bir parçası olarak geliştirilmiş taktik bilgisayarın (Enhanced Tactical Computer-ETC) yedinci neslini sergileyeceği belirtildi. Bilgisayarın sistem özellikleri arasında Intel i7 dört çekirdekli işlemci, SSD, 12.1 '' LCD ve yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran yer aldığı aktarıldı.

Elbit Systems dünya çapında çok çeşitli savunma, iç güvenlik ve ticari programlar yürüten uluslararası bir yüksek teknoloji şirketidir. Elbit Systems ve yan kuruluşlarını içeren şirket; havacılık, kara ve deniz sistemleri, komuta, kontrol, iletişim, bilgisayarlar, istihbarat gözetleme ve keşif, insansız hava aracı sistemleri, gelişmiş elektro-optik sistemler, elektro-optik uzay sistemleri, elektronik muharebe suitleri, sinyal istihbarat sistemleri, veri bağlantıları ve iletişim sistemleri, radyolar, siber tabanlı sistemler ve mühimmat gibi alanlarda faaliyetler gerçekleştirmektedir.

banner34
17°
parçalı az bulutlu