banner23

banner31

banner24

IAI, Carmel zırhlı aracının ana yüklenicisi seçildi

İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii (IAI), İsrail Savunma Bakanlığı (IMoD) tarafından Carmel zırhlı savaş aracının ana yükleniciliğine ve entagratörlüğüne seçildi.

SAVUNMA SANAYİİ 11.10.2021, 11:23
IAI, Carmel zırhlı aracının ana yüklenicisi seçildi

IAI, İsrail ordusuna farklı konseptlerde araçlar geliştirmeye devam ediyor.

Israel Defense'in haberine göre Carmel tipi zırhlı aracın ana yüklenicisi İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii (IAI) oldu. En son teknojileri kullanılan, iki personel taşıma kapasiteli Carmel, IAI ile birlikte özellikle manevra kabiliyetinde önemli değişimlere uğrayacak.

IAI Başkanı ve CEO'su Boaz Levy, Carmel zırhlı aracında yapay zekanın kullanılacağını belirterek, ''İsrail Savunma Bakanlığı ve İsrail Kara Kuvvetleri'nin, IAI tarafından sunulan ve geliştirilen Carmel çözümünü seçmesinden gurur duyuyoruz. Şirketin kara muharebe konseptinin arkasındaki temel ilkeler, istihbarat toplama ve savaş alanında özerk olarak yürütülen hedeflerin edinilmesini içerir. IAI tarafından sunulan çözümler, günümüzün teknolojisini ve en önemlisi yapay zeka konseptini içeriyor.'' ifadeleri kullanıldı.

Kara araçlarında yapay zeka kullanımının artmasına önem veren İsrail ordusunun Carmel zırhlı aracını yeniden dizayn etmesindeki temel amaç ise aktif personel sayısını düşürmek, insansız sistemler ile entegrasyon, tehditlerin gerçek zamanlı tespiti ve sahadaki personele kritik anlarda yardım olarak gösteriliyor.

17°
parçalı bulutlu