banner23

banner26

banner24

banner25

IAI ve Hanwha Systems'tan deniz platformu anlaşması

İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii (IAI) ve Güney Koreli Hanwha Systems, yeni nesil deniz platformlarının geliştirilmesi konusunda mutabakat zaptı imzaladı.

SAVUNMA SANAYİİ 19.02.2022, 11:23
IAI ve Hanwha Systems'tan deniz platformu anlaşması
banner34

İsrail, Asya pazarındaki etkisini sürdürmeye devam ediyor.

Israel Defense'in haberine göre İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii (IAI) ve Güney Koreli Hanwha Systems, uzun süredir ''yeni nesikl deniz platformlarının geliştirilmesi'' yönünde görüşmeler yürütüyordu.

Bu kapsamda iki şirket arasında yeni nesil deniz platformlarının geliştirilmesi konusunda mutabakat zaptı imzaladı.

 

IAI Başkanı ve CEO'su Boaz Levy konuyla ilgili olarak İsrail'in Asya'daki savunma sanayii ataklarına vurguda bulunarak, ''Bu dönüm noktası, Hanwha Systems ile olan derin iş birliğimizi gösteriyor. Hanwha'nın deneyimi ve uzmanlığı konusunda ortak bir yol izleyince, Asya'daki müşterilerimize daha büyük çözümler sağlıyor.'' ifadelerini kullandı.

Hanwha Systems'ın Başkanı ve CEO'su Eoh Sung-chul ise, ''Hanwha Systems, yalnızca Kore Donanması için değil, aynı zamanda küresel müşteriler için, özellikle de Filipin Donanması için savaş sistemleri çözümleri sağlıyor. IAI ile yakın zamanda imzaladığımız bu ortaklığın Güneydoğu Asya ülkelerindeki müşterilerimizin deniz muharebe yeteneklerinin güçlendirilmesine katkı sağlayacağına inanıyorum.'' değerlendirmesinde bulundu. 

24°
açık