banner23

banner24

IAI ve Meteor Aerospace saldırı sistemleri geliştirecek

İsrail Havacılık Uzay Sanayii (IAI) ve Meteor Aerospace (MoU), gelişmiş saldırı sistemleri üretme amacıyla iş birliği anlaşması imzaladı.

SAVUNMA SANAYİİ 07.09.2021, 16:09
IAI ve Meteor Aerospace saldırı sistemleri geliştirecek
banner46

İmzalanan anlaşma iki şirket arasında mühendislik ve pazarlama gibi konuları içeriyor.

The Jerusalem Post'un haberine göre İsrailli iki şirket gelişmiş saldırı sistemleri üzerinde çalışarak, yeni ürünler ortaya koyacak. Ortak üretimin yanı sıra araştırma ve geliştirme konularında da sıkı iş birliğinin sağlanması bekleniyor.

İsrail Havacılık Uzay Sanayii (IAI) CEO'su Boaz Levy her iki şirketin de küresel pazarda hızla büyüdüğüne vurgu yaparak, ''IAI ve Meteor Aerospace arasındaki işbirliği, iki şirket arasındaki sinerjiyi ticari büyümede kullanmamıza izin verecek. Meteor Aerospace ile çalışmak, birçok şirketin isteyeceği bir avantaj.'' ifadelerini kullandı.

Özel bir savunma ve güvenlik şirketi olan Meteor Aerospace'in CEO'su Itzhak Nissan ise anlaşmayla alakalı olarak, ''Her iki şirketin de uzmanlık alanlarını kullanacağız. Bu durum yeni iş fırsatları yaratacak. IAI çok çeşitli ve teknolojik yeteneklere sahip güçlü bir şirket.'' değerlendirmesinde bulundu. 

IAI'nin ayrıca Meteor Aerospace şirketine yönelik yatırım planlarının olduğu belirtildi.

banner34
18°
az bulutlu