banner23

banner24

İki Suudi şirket, Sky Guard İHA'sını üretecek

Suudi Arabistan Askeri Sanayii’nin (SAMI) bir yan kuruluşu Advanced Electronics Co. (AEC), Sky Guard insansız hava aracı (İHA) üretmek için Prince Sultan Advanced Technology Research Institute (PSATRI) bir anlaşma imzaladı.

SAVUNMA SANAYİİ 23.08.2021, 12:36
İki Suudi şirket, Sky Guard İHA'sını üretecek

Anlaşma Advanced Electronics Co. (AEC) CEO'su Zial Al Musallam ve Prince Sultan Advanced Technology Research Institute (PSATRI) Genel Müdür Vekili Sami Al Humaidi tarafından imzalandı.

Al Gulf'un haberine göre iki şirket keşif ve gözetleme görevlerini icra edebilen Sky Guard insansız hava aracını (İHA) üreterek, modernize edecek. 

PSATRI Genel Müdür Vekili Sami Al Humaidi konuyla ilgili olarak, ''İleri teknolojilerin üretimindeki bu önemli kilometre taşı, araştırma, test ve üretim konusunda ikili ortaklığımızı pekiştirecek. Seri üretim bilgi aktarmamızı sağlayacak.'' ifadelerini kullandı. 

Advanced Electronics Co. (AEC) CEO'su Zial Al Musallam ise Suudi Arabistan'ın ''Vizyon 2030'' programına değinerek, ''Krallığın savunma ve güvenlik yeteneklerini geliştirmekten ve Vizyon 2030 programına katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz.'' dedi.

Suudi Arabistan ''Vziyon 2030'' programı kapsamında 2030 yılına kadar askeri envanterinin yüzde 50'sinden fazlasını yerli olarak üretmek istiyor. 

banner34