banner23

banner24

İngiliz ordusunun lojistiği Boeing Defense’e verildi

İngiltere Silahlı Kuvvetleri’nin depodan cepheye kadar destekleneceği 675 kalem lojistik işi ihalesi Boeing Defense’e verildi.

SAVUNMA SANAYİİ 05.01.2022, 15:43
İngiliz ordusunun lojistiği Boeing Defense’e verildi

5 yıllığına ve 460 milyon sterline lojistik sözleşmesi imzalayan İngiltere Silahlı Kuvvetleri ile Boeing Defense, İngiltere’nin dünya çapındaki tüm askerî üsleri ve operasyonları için birlikte çalışacak.

Bu ihalenin hayata geçmesi ile; lojistik bilgi sistemleri, envanter, nakliye, mühendislik gibi hayatî hizmetlerin desteklenerek İngiltere’nin askerî personel ve teçhizatını küresel olarak başarılı bir şekilde konuşlandırılması planlanıyor.

İngiltere Savunma Bakanlığı’nca sürdürülen Savunma Modernizasyonu Programı’nın da destekleneceği bu sözleşme ile pul ve cıvatadan nükleer füzelerin yedek parçalarına kadar bütün temel envanter hizmeti sağlanacak.

İngiltere Savunma Tedarik Bakanı Jeremy Quin lojistik sözleşmesi ile ilgili:

“Bu sözleşme silahlı kuvvetlerimizin gerektiğinde yurtiçi ve yurtdışındaki operasyonlarda personel ve teçhizatın hızla konuşlandırılabilmesini ve dünyanın en iyi savaş güçlerinden biri olarak itibarını korumasına yardımcı olacak.”

İfadelerini kullandı.

banner34