banner23

banner26

banner24

banner25

İsmail Demir, Pakistan Savunma Bakanı'nı makamında ağırladı

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Pakistan Savunma Bakanı Khawaja Muhammad Asıf ile iki ülke arasındaki savunma sanayii alanında iş birliği konularını görüşmek üzere bir araya geldi.

SAVUNMA SANAYİİ 01.06.2022, 12:56
İsmail Demir, Pakistan Savunma Bakanı'nı makamında ağırladı
banner34

Savunma sanayii alanında çeşitli ülkelerle yapılacak iş birliklerine ilişkin düzenlenen görüşmeler hız kesmeden devam ediyor.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir; bu kapsamda Türkiye'ye gelen Pakistan Savunma Bakanı Khawaja Muhammad Asıf ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Resim

Görüşmede iki ülke arasındaki savunma sanayii iş birliği konuları ele alındı.

Yapılan görüşme İsmail Demir'in resmî Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı

 Paylaşımda, "Pakistan Savunma Bakanı Khawaja Muhammad Asıf ve beraberindeki heyeti başkanlığımızda ağırladık. Gerçekleştirdiğimiz toplantıda, iki ülke arasındaki savunma sanayii işbirliği konularını görüştük." ifadelerine yer verildi.

Görüşmenin detaylarına ilişkin bilgiye yer verilmedi. 

Pakistan Savunma Bakanı Khawaja Muhammed Asif geçen hafta da Pakistan'daki resmî programı kapsamında İslamabad'a giden Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ile bir araya gelmişti. İkili, yapılan görüşmede bölgesel savunma ve güvenlik konuları ele almış, savunma sanayiinde iş birliği imkanlarına ilişkin görüş alışverişinde bulunmuştu.

22°
açık